Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi nie od dzisiaj aspiruje do pozycji naprawdę poważnego gracza na rynku telefonów. W naszym kraju marka znana jest przede wszystkich z telefonów Redmi, które są dowodem na to, że na tak zwanej budżetowej półce można umieścić naprawdę dobre rozwiązania i co bardzo ważne, rozwiązania o dobrej jakości wykonania. Tak zwane flagowce były jednak poza zasięgiem Xiaomi, chociaż marka ta posiada oczywiście linię telefonów Mi. Xiaomi Mi to telefony początkowo w sposób dość niewyszukany wzorowane na Apple iPhone, ale z czasem zaczynały nawet miejscami przewyższać bardziej ufortyfikowaną na rynku konkurencję. Cały czas jednak były to jedynie podchody. Frontalny atak na flagowce rozpoczął się wraz z niedawną premierą rynkową Xiaomi Pocophone F1, czyli nowego telefonu i w zasadzie całej nowej linii produktów Xiaomi. Pocophone ma być marką-taranem burzącym dotychczasowe status quo na najwyższej półce rynku.

Wydajność bez kompromisów

Xiaomi reklamuje swój Pocophone F1 przede wszystkim jako prawdziwą rakietę. I faktycznie trudno powiedzieć chociażby jedno złe słowo o wydajności tego telefonu. Xiaomi Pocophone F1 wyposażony jest w najnowocześniejszy układ SoC, jaki w momencie premiery telefonu był dostępny na rynku, co nie oznacza jednak jeszcze, że jest to najwydajniejsze urządzenie na rynku. Osoby zapoznane z bardzo wydajnymi układami dobrze wiedzą, że w przypadku urządzeń przenośnych liczy się bardzo mocno skuteczność w odprowadzaniu ciepła. Xiaomi Pocophone F1 robi pod tym względem umiarkowanie dobre wrażenie początkowe, ponieważ jego konstrukcja wykorzystuje materiały znane raczej z telefonów niższej półki. Wrażenie jest jednak mylne, ponieważ odprowadzanie ciepła wygląda nad wyraz prawidłowo i dopiero po kilku minutach pojawia się termiczny throttling, który w dodatku odbija się na wydajności co najwyżej o kilkanaście procent.

Co mamy pod maską?

Xiaomi Pocophone F1 to oczywiście kilka telefonów, a właściwie jeden telefon w kilku opcjach. W chwili obecnej zapowiadane jest pojawienie się bliżej niesprecyzowanej, lekko odświeżonej wersji Pocophone F1, ale będzie to co najwyżej kosmetyka. Można śmiało wskazać na następujące elementy wyposażenia telefonu:

  • Ośmiordzeniowy Snapdragon 845;
  • 8GB pamięci operacyjnej;
  • 256GB pamięci wbudowanej;
  • DualSim oraz slot microSD (łącznie 3 sloty);
  • Wyświetlacz FHD+ 6,19”;
  • Czytnik linii papilarnych i mechanizm rozpoznawania twarzy;
  • Podwójny aparat tylny i nagrywanie obrazu 4K 30 kl/s.

Nie da się nie zauważyć, że na rynku pojawiają się propozycje, które pod różnymi względami mogą prezentować się lepiej. Nic ni jest w stanie wygrać na dzisiaj pod względem jakości obrazu z Super AMOLED od Samsunga, a Retina od Apple też jest czymś wyjątkowym. Z robieniem zdjęć i filmów poradzi sobie też lepiej grupa telefonów nastawionych właśnie na tę kwestię w szczególności. Również wykonanie, chociaż bardzo solidne ze względu na wykorzystane materiały ustępuje liderom. Trzeba jednak zauważyć, że telefon ma najlepszą na rynku wydajność (co prawda wygrywa o błąd statystyczny) i co najważniejsze, jego cena to połowa kwoty, jaką zazwyczaj trzeba zapłacić za telefony podobnej klasy.

Previous Jak utrzymywać porządek w przestrzeni biurowej?
Next Segregator

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury

W metalowej kasetce mężczyzna ukrył narkotyki. Po jej otwarciu policjanci kryminalni odnaleźli w niej blisko 172 gramów amfetaminy. Jeszcze tego samego dnia 29- latek został doprowadzony przez policjantów do toruńskiej

Wiadomości 0 Comments

Wypadek na skrzyżowaniu

Kierujący pojazdem marki opel astra na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego z ul. Reja wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki volkswagen UP i doszło do wypadku.

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany podczas próby wyłudzenia pożyczki

59-latek podczas ubiegania się o pożyczkę posłużył się fałszywym dowodem osobistym. Dzięki informacjom, które zdobyli policjanci z toruńskiej komendy oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy w jednej z kawiarni spotkał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź