Właściwości lecznicze marihuany – czyli o marihuanie medycznej

Właściwości lecznicze marihuany – czyli o marihuanie medycznej

Kiedy pada słowo „marihuana” większość osób od razu myśli o narkotyku. Takie skojarzenia oczywiście są uzasadnione, ponieważ przez wiele lat konopie znane były właśnie jako roślina, z której produkuje się niebezpieczny, uzależniający narkotyk. Niestety, takie skojarzenia powodują obecnie, że z leczniczej marihuany nie korzystają ci, którym mogłaby przynieść ukojenie w bólu i różnych chorobach. Lecznicza marihuana jest wręcz legalna w wielu krajach – w tym również (od niedawna) w Polsce. Badania, które były nad nią prowadzone, pokazały bowiem, że przynosi ulgę przy wielu chorobach. Badania te oczywiście są nadal prowadzone, więc być może dowiemy się wkrótce jeszcze więcej o jej działaniu i wszystkich zaletach. Co warto wiedzieć o marihuanie medycznej? Jakie są właściwości lecznicze marihuany?

Lecznicza marihuana – czyli co?

Marihuana lecznicza nie jest narkotykiem – należy to powiedzieć jasno, żeby uświadomić tych, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości. Produkowana jest z konopi, ale istnieją różne gatunki tej rośliny. Różne jej rodzaje posiadają z kolei różne kannabinoidy – czyli pewne naturalne związki chemiczne. W tej chwili znanych jest ich przeszło 100, a pewnie za jakiś czas zostaną odkryte kolejne.

Czytaj również: Jak przyjmować medyczną marihuanę?

Kannabinoidem jest THC – okryte złą sławą, ponieważ jest zawarte właśnie w narkotykach. Marihuana medyczna nie posiada jednak THC, tylko inny kannabinoid, czyli CBD. CBD nie posiada psychoaktywnych właściwości, a właściwości lecznicze!

Właściwości lecznicze marihuany

Marihuana lecznicza posiada liczne właściwości zdrowotne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że pomaga przy wielu schorzeniach, w obliczu których tradycyjne lekarstwa są bezsilne, albo też działają o wiele gorzej. Marihuana medyczna wspomaga między innymi leczenie niektórych nowotworów, łagodząc też ból, pojawiający się w trakcie terapii czy też na skutek samej choroby. Jednak medyczna marihuana wspiera również przy terapii prowadzonej w przypadku padaczki, astmy, choroby Leśniowskiego-Crohna, choroby Parkinsona czy choroby Alzheimera. To i tak tylko niektóre jej właściwości, jakich jest o wiele więcej! Lecznicza marihuana pomoże i tym, którzy zmagają się z powracającymi migrenami. Pomaga zasypiać, łagodzi bóle menstruacyjne i reumatyczne. Leki stosowane są też przez osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane. Nazwa więc może i źle się kojarzy, jednak sama marihuana medyczna jest jak najbardziej lecznicza i nie powinni jej unikać ci, którym mogłaby pomóc. Na szczęście świadomość społeczna w tym względzie systematycznie rośnie.

Marihuana medyczna w Polsce

W Polsce leczenie medyczną marihuaną jest już legalne. W niektórych aptekach można więc znaleźć środki zawierające kannabinoidy. W Polsce leki takie dostępne są jedynie na receptę. Terapia musi być więc zlecona przez lekarza. Farmaceuta posiadając receptę zamówi odpowiednią ilość leczniczej marihuany dla konkretnego pacjenta. Specjalne regulacje zostały wprowadzone w naszym kraju jeszcze w 2017 roku. Od 17 stycznia 2019 roku medyczna marihuana może być zaś już sprzedawana w aptekach.

Więcej na lenikonopie.pl.

Previous Materiały biurowe Alibiuro - wydajne i przydatne
Next Papier ksero - czym jest i czy warto go mieć w biurze?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest techniką, która wykorzystuje zastrzyki witamin, enzymów, hormonów i wyciągów roślinnych w celu odmłodzenia i naprężenia skóry, a także usunięcia nadmiaru tłuszczu. Michel Pistor, lekarz we Francji, opracował tę

Life&Style 0 Comments

Nasiona konopi – kolekcjonerskie, na masło konopne, na olej

Okazuje się, że nasiona konopi to temat, który obecnie wzbudza coraz większe zainteresowanie i możemy się dowiedzieć, że również ich spożywanie może być wskazane dla naszego organizmu. Przez niektórych tak

Life&Style 0 Comments

Szafki na zabawki – jak znaleźć dla nich miejsce?

Czy zabawki twojego dziecka wypełniły cały dom? Chcesz raz na zawsze pozbyć się bałaganu w pokoju? Krok pierwszy: pozbądź się nadmiaru Każde ogólne sprzątanie zaczyna się od tego punktu, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź