Właściwości lecznicze marihuany – czyli o marihuanie medycznej

Właściwości lecznicze marihuany – czyli o marihuanie medycznej

Kiedy pada słowo „marihuana” większość osób od razu myśli o narkotyku. Takie skojarzenia oczywiście są uzasadnione, ponieważ przez wiele lat konopie znane były właśnie jako roślina, z której produkuje się niebezpieczny, uzależniający narkotyk. Niestety, takie skojarzenia powodują obecnie, że z leczniczej marihuany nie korzystają ci, którym mogłaby przynieść ukojenie w bólu i różnych chorobach. Lecznicza marihuana jest wręcz legalna w wielu krajach – w tym również (od niedawna) w Polsce. Badania, które były nad nią prowadzone, pokazały bowiem, że przynosi ulgę przy wielu chorobach. Badania te oczywiście są nadal prowadzone, więc być może dowiemy się wkrótce jeszcze więcej o jej działaniu i wszystkich zaletach. Co warto wiedzieć o marihuanie medycznej? Jakie są właściwości lecznicze marihuany?

Lecznicza marihuana – czyli co?

Marihuana lecznicza nie jest narkotykiem – należy to powiedzieć jasno, żeby uświadomić tych, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości. Produkowana jest z konopi, ale istnieją różne gatunki tej rośliny. Różne jej rodzaje posiadają z kolei różne kannabinoidy – czyli pewne naturalne związki chemiczne. W tej chwili znanych jest ich przeszło 100, a pewnie za jakiś czas zostaną odkryte kolejne.

Czytaj również: Jak przyjmować medyczną marihuanę?

Kannabinoidem jest THC – okryte złą sławą, ponieważ jest zawarte właśnie w narkotykach. Marihuana medyczna nie posiada jednak THC, tylko inny kannabinoid, czyli CBD. CBD nie posiada psychoaktywnych właściwości, a właściwości lecznicze!

Właściwości lecznicze marihuany

Marihuana lecznicza posiada liczne właściwości zdrowotne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że pomaga przy wielu schorzeniach, w obliczu których tradycyjne lekarstwa są bezsilne, albo też działają o wiele gorzej. Marihuana medyczna wspomaga między innymi leczenie niektórych nowotworów, łagodząc też ból, pojawiający się w trakcie terapii czy też na skutek samej choroby. Jednak medyczna marihuana wspiera również przy terapii prowadzonej w przypadku padaczki, astmy, choroby Leśniowskiego-Crohna, choroby Parkinsona czy choroby Alzheimera. To i tak tylko niektóre jej właściwości, jakich jest o wiele więcej! Lecznicza marihuana pomoże i tym, którzy zmagają się z powracającymi migrenami. Pomaga zasypiać, łagodzi bóle menstruacyjne i reumatyczne. Leki stosowane są też przez osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane. Nazwa więc może i źle się kojarzy, jednak sama marihuana medyczna jest jak najbardziej lecznicza i nie powinni jej unikać ci, którym mogłaby pomóc. Na szczęście świadomość społeczna w tym względzie systematycznie rośnie.

Marihuana medyczna w Polsce

W Polsce leczenie medyczną marihuaną jest już legalne. W niektórych aptekach można więc znaleźć środki zawierające kannabinoidy. W Polsce leki takie dostępne są jedynie na receptę. Terapia musi być więc zlecona przez lekarza. Farmaceuta posiadając receptę zamówi odpowiednią ilość leczniczej marihuany dla konkretnego pacjenta. Specjalne regulacje zostały wprowadzone w naszym kraju jeszcze w 2017 roku. Od 17 stycznia 2019 roku medyczna marihuana może być zaś już sprzedawana w aptekach.

Więcej na lenikonopie.pl.

Previous Materiały biurowe Alibiuro - wydajne i przydatne
Next Papier ksero - czym jest i czy warto go mieć w biurze?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Tani smartfon z Androidem

Smartfony to niezwykle popularne urządzenia. Większość z nich należy do urządzeń, za które trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Na szczęście są już i takie, które mają bardzo dobre podzespoły,

Life&Style 0 Comments

Prawie 70 proc. rodziców w Polsce nie edukuje swoich dzieci finansowo

Brak umiejętności poruszania się w skomplikowanym świecie ekonomicznym może prowadzić do wykluczenia finansowego – ocenia Agata Trzcińska, psycholog ekonomiczny z Uniwersytetu Warszawskiego. Edukację warto zacząć jak najwcześniej. Blisko 90 proc. Polaków ma tego

Life&Style 0 Comments

Moi dziadkowie są małżeństwem od 60 lat. Imponuje mi to, to moi bohaterowie

Tancerka uważa, że trwająca całe życie miłość jest możliwa. Udowodnili to jej dziadkowie, którzy od 60 lat stanowią szczęśliwe małżeństwo. Zdaniem Edyty Herbuś takie pary powinny stanowić wzór dla współczesnych młodych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź