Wieczne pióro nie tylko na prezent

Wieczne pióro nie tylko na prezent

Zdecydowana większość dokumentów wytwarzanych jest obecnie na komputerach. Klasyczne narzędzia pisarskie nie odeszły jednak do lamusa. Oczywiście nikt nie używa już dzisiaj do pisania gęsiego pióra. W powszechnym użyciu są jednak różnego rodzaju długopisy. Wielu zwolenników maja także wieczne pióra, których historia rozpoczęła się w XIX wieku.

Wieczne pióra, które są synonimem elegancji

Dla wielu osób wieczne pióro to narzędzie wykorzystywane na co dzień do pracy. To klasyczne narzędzie pisarskie przeżywa dzisiaj swój renesans. To gadżet, które doskonale sprawdza się w roli eleganckie prezentu zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzny. Oczywiście nie wszystkie wieczne pióra, które dostępne są na rynku uważane są za synonim elegancji i prestiżu. Na pewno do takich należą wieczne pióro sygnowane marką Waterman. Historia tej firmy rozpoczęła się w 1883 roku. Wtedy to Lewis Edson Waterman opracował kapilarny system spływania atramentu. Dzięki temu, że rurka, którą we wcześniejszych modelach zastąpił cienkimi kanalikami, atrament mógł spływać po ścinkach pióra. Użytkownik mógł regulować dopływ atramentu, w efekcie nie powstawały kleksy. Zresztą tą właśnie kleksy na umowie ubezpieczenia skłoniły Watermana do podjęcia prac, których efektem było opatentowanie znanej nam do dzisiaj konstrukcji wiecznego pióra.

Zobacz: Jak wybrać pióro wieczne? >>>

Najbardziej ekskluzywne modele wiecznych piór marki

Waterman wykonuje się dzisiaj z satynowej stali. Stalówki tych piór są pokryte 23- karatowym złotem. Kolejną firmą, której wieczne pióra uważane są za synonim prestiżu i elegancji jest Parker. Jest to firma, której założycielem był telegrafista George S. Parker. Usprawnił on w 1894 roku wynalazek Watermana. Wśród współcześnie dostępnych produktów sygnowanych nazwiskiem Parker są wieczne pióra, których pierścień i stalówka wykonane są pokrytego złotem mosiądzu. Warto wiedzieć, że wśród flagowych wiecznych piór marki Parker niektóre są produkowane nieprzerwanie od lat 20. ubiegłego wieku. Do ekskluzywnych wiecznych piór należ dzisiaj także te szwajcarskiej firmy Pelikan.

Na co zwracać uwagę na zakupach?

Wybór wiecznego pióra powinien zależeć między innymi od tego, jakie będzie jego przeznaczenie. Innego pióra potrzebują osoby, które zamierzają używać go tylko sporadycznie do złożenia podpisu na ważnych dokumentach, a innego osoby, które będą wykorzystywać do codziennej pracy. Przeznaczenie wiecznego pióra należy mieć na uwadze zarówno kupując je dla siebie, jak dla kogoś na prezent. Do codziennej pracy, w szczególności do szybkiego pisania, najlepiej sprawdzi się pióro, które jest lekkie lub średnio lekkie. Wybierając tego typu pióro możemy być pewni, że nawet po dłuższym pisaniu nie będziemy odczuwać bólu dłoni. Warto wiedzieć, że w ofercie wielu producentów wiecznych piór, także tych najbardziej renomowanych marek, znajdziemy pióra przeznaczone specjalnie dla dzieci. Wybierając pióro pamiętajmy, że stalówka pióra może zostawiać na papierze linię różnej szerokości. Najcieńszą zostawiają te o symbolu EF/XF/X.

Previous Liofilizowany sok z buraka – kiedy go zażywać
Next Jakie meble muszą znaleźć się w salonie fryzjerskim?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rozbój zakończony w celi

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu krótko po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju. 41-latek napadł na pokrzywdzonego i zrabował mu pieniądze i klucze. Dzięki błyskawicznej reakcji mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci kryminalni trafnie wytypowali sprawców

Policjanci kryminalni trafnie wytypowali dwóch sprawców, którzy wspólnie dokonali trzech przestępstw. Aresztowanemu w minionym tygodniu 38 -latkowi dodatkowo udowodnili włamanie i kradzież. Teraz obu im grozi do 12 lat więzienia.

Wiadomości 0 Comments

Areszt i dozór za narkotyki

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu doprowadzili do sądu dwóch mężczyzn, którzy w mieszkaniu mieli blisko 1400 gramów amfetaminy. Wobec 23- latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. 25-latek został objęty policyjnym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź