TYTOŃ BEZ AKCYZY

TYTOŃ BEZ AKCYZY

Podczas przeszukania samochodu toruńscy policjanci odnaleźli worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Było w nich blisko 100 kg pociętych liści. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 90.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Zatrzymanemu 39-latkowi grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15.09) policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy na jednym z parkingów przy ul. Legionów zabezpieczyli blisko 100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Worki z tytoniem ukryte były w samochodzie. Do policyjnej celi trafił 39-latek. Funkcjonariusze oszacowali, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 90.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego. Funkcjonariusze zapowiadają, że to nie koniec tej sprawy. Kryminalni podejrzewają, że 39-latek nie tylko przewoził krajankę tytoniową, ale mógł być również zamieszany w nielegalną produkcję podrabianych papierosów.
Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.
Previous ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE
Next Smartfony Samsung Galaxy A

Może to Ci się spodoba

Toruń na Sygnale 0 Comments

TORUŃSCY KRYMINALNI ZATRZYMALI OSZUSTÓW METODĄ NA „POLICJANTA”

Działali metodą oszustwa na wnuczka. 62-latce pieniądze pomógł uratować pracownik banku, który zawiadomił policjantów. Teraz dwóch 35- latków z powiatu płockiego i płońskiego czeka na decyzję sądu w ich sprawie.

Toruń na Sygnale 0 Comments

OSOBOWY FORD POTRĄCIŁ 76-LATKĘ

Wczoraj (23.02) na skrzyżowaniu ul. Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja w Toruniu doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów z toruńskiej drogówki wynika, że 20-latek kierujący osobowym fordem

Toruń na Sygnale 0 Comments

POMOGLI IM TORUŃSCY WODNIACY

Załoga jachtu motorowego zgubiła silnik i dryfowała na filar mostu. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej pomocy toruńskich funkcjonariuszy, pełniących służbę na wodzie, łodzi i jej załodze nic się nie stało. Mundurowi,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź