TYTOŃ BEZ AKCYZY

TYTOŃ BEZ AKCYZY

Podczas przeszukania samochodu toruńscy policjanci odnaleźli worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Było w nich blisko 100 kg pociętych liści. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 90.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Zatrzymanemu 39-latkowi grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15.09) policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy na jednym z parkingów przy ul. Legionów zabezpieczyli blisko 100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Worki z tytoniem ukryte były w samochodzie. Do policyjnej celi trafił 39-latek. Funkcjonariusze oszacowali, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 90.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego. Funkcjonariusze zapowiadają, że to nie koniec tej sprawy. Kryminalni podejrzewają, że 39-latek nie tylko przewoził krajankę tytoniową, ale mógł być również zamieszany w nielegalną produkcję podrabianych papierosów.
Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.
Previous ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE
Next Smartfony Samsung Galaxy A

Może to Ci się spodoba

Toruń na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO

Policyjne doświadczenie nie zawiodło stróżów prawa .Na 47 -latku ciążył wyrok za sprawy z przeszłości. Po wykonaniu niezbędnej dokumentacji z komisariatu trafił prosto do więziennej celi, gdzie spędzi kilkanaście najbliższych

Toruń na Sygnale 0 Comments

ZAKOPANE NARKOTYKI

Pod balkonem jednego z mieszkańców Rubinkowa policjanci odnaleźli zakopane dwie paczki z narkotykami. Po zważeniu okazało się, że jest tego blisko 600 gramów. Policjanci zarzucili mu wprowadzanie do obrotu znacznej

Toruń na Sygnale 0 Comments

„TRZEŹWY KIERUJĄCY” W TORUNIU

Dzisiaj policjanci toruńskiej drogówki w godz. 6.00-10.00 przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Akcja prowadzona jest cyklicznie na terenie miasta i powiatu. Prewencyjne działania mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź