„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” NA DROGACH POWIATU TORUŃSKIEGO

„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” NA DROGACH POWIATU TORUŃSKIEGO

Policjanci z toruńskiej drogówki włączyli się w akcję „Świeć przykładem” prowadzoną na drogach całego województwa. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Mundurowi w ramach akcji rozdają odblaski i informują, jak ważne jest ich noszenie. Działania będą prowadzone jeszcze dziś wieczorem.

Dzisiaj (17.11) od wczesnych godzin rannych policjanci z toruńskiej drogówki biorą udział w akcji „Świeć przykładem”. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Funkcjonariusze, podczas działań, zwracają szczególną uwagę na to, czy piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają ich widoczność na drodze. Osobom, niestosującym się do tego właśnie przepisu ruchu drogowego policjanci wręczają opaski odblaskowe. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i rowerzystów, oraz przekonania ich do noszenia elementów odblaskowych, których stosowanie wpływa na ograniczenie tragicznych zdarzeń drogowych z ich udziałem. Funkcjonariusze zachęcają, aby niechronieni uczestnicy ruchu drogowego korzystali z  odblasków również na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym. Działania będą prowadzone jeszcze dziś wieczorem.

Od początku stycznia do końca października tego roku na terenie powiatu toruńskiego doszło do 24 wypadków z udziałem pieszych.

Dlatego też, apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników dróg, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Piesi i rowerzyści są bowiem spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. Zderzenie samochodu z pieszym, czy rowerzystą, którego nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa czy też poduszki powietrzne, mają niewielkie szanse na przeżycie.

O rozwagę również prosimy pieszych, aby zwracali uwagę na to co się dzieje na drodze, nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, gdyż droga hamowania samochodu wynosi kilkadziesiąt metrów, stosowali się do sygnalizacji świetlnej i nie przebiegali przez jezdnię.
Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Previous ODNALEZIONE ZWŁOKI
Next POWAŻNY WYPADEK W PĘDZEWIE

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rozbójnik trafił do celi

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę (10.02) późnym popołudniem. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego i zażądał wydania gotówki. Potem uciekł z łupem. Dzięki

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny wypadek w Zakrzewie

Aleksandrowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Zakrzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły trzy osoby, a dwie zostały ciężko ranne. Wczoraj (19.02.2018) około godziny

Wiadomości 0 Comments

Podejrzany o znęcanie się nad psem trafił za kraty

Dzisiaj (09.03) popołudniu policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Chełmży. 29-latek podejrzany o znęcanie się nad psem już trafił do policyjnego aresztu. Teraz może mu grozić do 3 lat więzienia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź