Sposoby na piękny uśmiech

Sposoby na piękny uśmiech

Wspaniałe zęby mogą dać Ci zwycięski uśmiech i ten dodatkowy zastrzyk pewności siebie. Dbałość o zęby jest również bardzo ważna dla Twojego ogólnego zdrowia. Dodając kilka prostych kroków do swojej codziennej rutyny, możesz mieć wspaniały uśmiech i zdrową jamę ustną. Osiągnięcie dobrego zestawu zębów nie jest trudne, jeśli odpowiednio się nimi zaopiekujesz. Upewnij się, że zapytasz dentystę o wskazówki, które są specyficzne dla Twoich zębów i Twojego stylu życia.

Praktykowanie dobrej higieny jamy ustnej

Umyj zęby. Szczotkowanie jest jednym z najlepszych sposobów, aby zęby wyglądały i czuły się świetnie. Jednakże, akt szczotkowania nie wystarczy. Musisz się upewnić, że robisz to poprawnie, i to często. Wiele osób uważa, że więcej jest lepsze, ale tak naprawdę powinieneś szczotkować zęby tylko dwa razy dziennie. Zwiększenie częstotliwości szczotkowania może spowodować zużywanie się szkliwa ochronnego na zębach i doprowadzić do nadwrażliwości i bólu.

Spędzaj co najmniej dwie minuty na szczotkowaniu (za każdym razem). Spróbuj podzielić usta na cztery części (dwie na górze, dwie na dole) i poświęć 30 sekund na każdą z nich.

Nie szczotkuj zębów zbyt mocno. Zbyt duży nacisk może spowodować uszkodzenie szkliwa, które jest ochronną powłoką na zębach. Zamiast tego, szczotkuj zęby twardymi, ale delikatnymi ruchami.

Trzymaj szczoteczkę pod kątem 45 stopni i szczotkuj ją krótkimi pociągnięciami, wykonując ruchy w górę i w dół na każdym zębie.

Powinieneś również szczotkować dziąsło w kierunku powierzchni żucia, aby stymulować przepływ krwi i utrzymać ochronę antybakteryjną.

Nić dentystyczna. Nici dentystyczne mają kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego stanu zdrowia jamy ustnej, ale jest to krok, który wiele osób pomija. Upewnij się, że nici dentystycznej używasz codziennie. Będziesz mógł zauważyć poprawę w swoim uśmiechu – Twoje zęby będą miały mniej nagromadzonych, a usta również będą czuć się czyste. Nici dentystyczne mogą również pomóc w zapobieganiu powstawaniu ubytków i chorób dziąseł.

Nić dentystyczna powinna być używana przynajmniej raz dziennie, aby usunąć płytkę nazębną z przestrzeni między zębami. Dentyści są podzieleni co do tego, czy najlepiej jest nitkować zęby przed czy po szczotkowaniu. Wszyscy jednak zgadzają się, że dodanie nici dentystycznej do codziennej rutyny jest niezbędne do uzyskania wspaniałych zębów.

Używaj około 18 cali nici dentystycznej. Owiń końce nici dentystycznej wokół obu rąk, aby zapewnić sobie stały uchwyt. Następnie przesuń środkową część nici dentystycznej w górę i w dół pomiędzy dwoma zębami. Wykonaj kształt litery „C” z nici dentystycznej. Pomoże ci to uzyskać zakrzywione części zębów. Powtórz to w całej swojej jamie ustnej.

Nie używaj nici dentystycznej zbyt energicznie. Bycie agresywnym w pobliżu dziąseł może być bolesne i powodować uszkodzenia.

Używaj odpowiednich produktów. W drogeriach i supermarketach dostępny jest szeroki wybór szczoteczek do zębów, past, nici dentystycznych i płukanek. Dobrze jest mieć podstawowe wyobrażenie o tym, czego potrzebujesz przy wyborze produktów do pielęgnacji zębów. Na przykład, większość dorosłych powinna używać pasty do zębów zawierającej fluor. Wykazano, że zapobiega ona powstawaniu ubytków.

Wybierz pastę do zębów, która Ci się podoba. Jeśli wolisz żel, to w porządku. Jeśli lubisz zimozielony smak, to również w porządku. Dentyści donoszą, że większość marek działa zasadniczo w ten sam sposób. Wybranie jednej z nich, która najbardziej Ci się podoba, zachęci Cię do częstszego jej stosowania. Ta sama rada odnosi się do nici dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej.

Zastanów się nad użyciem szczoteczki do zębów zasilanej elektrycznie (lub bateryjnie). Zaletą tych narzędzi jest to, że w zasadzie musisz tylko prowadzić szczoteczkę. Zapewni to bardziej spójny pociąg.

Pamiętaj, że niektóre płyny do płukania jamy ustnej po prostu odświeżają oddech. Aby mieć pewność, że ta, którą kupujesz, będzie skuteczna, poszukaj takiej, która zawiera fluor i posiada atest ADA. Chlorheksydyna jest najlepszą substancją antybakteryjną, która działa do walki z agresywnymi gatunkami bakterii.

Weź się w rutynę. Po zapoznaniu się z podstawami prawidłowej higieny jamy ustnej, dobrze jest uczynić ją stałym elementem codziennej rutyny. Spróbuj nabrać nawyku mycia zębów o tej samej porze każdego dnia. Dzięki temu poczujesz się bardziej naturalnie, a Ty będziesz mniej skłonna do zapominania.

Spróbuj kupić dwie tubki pasty do zębów na raz (jedna wybielająca, jedna mączna) i zawsze mieć zapasową pastę do zębów. W ten sposób zawsze będziesz przygotowany do opieki nad swoimi zębami, nawet jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego.

http://licowki-blog.pl/a,hjsf

Previous Kluczowe kroki w przygotowaniu obrazów do druku
Next Politura marki glaze - czym się wyróżnia

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Prawie 70 proc. rodziców w Polsce nie edukuje swoich dzieci finansowo

Brak umiejętności poruszania się w skomplikowanym świecie ekonomicznym może prowadzić do wykluczenia finansowego – ocenia Agata Trzcińska, psycholog ekonomiczny z Uniwersytetu Warszawskiego. Edukację warto zacząć jak najwcześniej. Blisko 90 proc. Polaków ma tego

Life&Style 0 Comments

Szybkie operacje kręgosłupa endoskopem. Nowoczesne metody leczenia

Schorzenia kręgosłupa wcale nie są domeną osób starszych. Coraz młodsi pacjenci trafiają do specjalisty, by usłyszeć diagnozę „choroba krążka międzykręgowego”. Czy w takim wypadku jedynym ratunkiem są klasyczne, mocno inwazyjne

Life&Style 0 Comments

Rosną wydatki świąteczne Polaków

Wydatki na organizację przyjęcia wigilijnego w tym roku będą o około 8 proc. wyższe niż w 2015 roku. Przeciętna polska rodzina zamierza przeznaczyć na ten cel nieco ponad 1 475 zł, o 112 zł

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź