Segregator

Segregator

Dokumenty to zło, jedno z największych przekleństw człowieka. Z nimi źle, ale niestety bez nich byłoby jeszcze gorzej, ponieważ organizacja współpracy w ramach społeczeństwa byłaby wyjątkowo trudna, gdyby nagle zniknęły dokumenty. Nienawidzimy ich, ale sporą część niechęci powodujemy sami, ponieważ urzędnicy nie mają problemów ze znajdowaniem dokumentów. Takie problemy mamy zazwyczaj my, prości ludzie z dokumentami mającymi kontakt wtedy, kiedy z jakiegoś powodu staje się to absolutnie konieczne. Na co dzień staramy się unikać kontaktów z dokumentami i po prostu nie myślimy o nich za dużo. A wystarczyłoby skorzystać z rozwiązań, które sa czymś zupełnie normalnym dla urzędników, by nasze wielkie zmartwienie po prostu zniknęło. Mowa oczywiście o segregatorach, czyli prostych rozwiązaniach pozornie tylko skomplikowanego  problemu.

Wymiary segregatorów

Typowe segregatory są wyjątkowo nieskomplikowanymi narzędziami. Każdy z nas miał z nimi do czynienia, chociaż pewnie był to kontakt bardzo przelotny. Najważniejszy dla segregatora jest rozmiar i tutaj zazwyczaj nie ma zbyt wielkiego pola manewru. Znakomita większość segregatorów ma rozmiar A4, czyli dopasowany do zwykłej kartki papieru. Taki segregator pozwala nam po prostu wpiąć w niego dokument i tyle. Trzeba jednak zauważyć, że takie segregatory są zazwyczaj dość duże. Niewiele można na to poradzić, ale jeśli na przykład przewidujemy, że nie będziemy w segregatorze umieszczać zbyt dużej ilości dokumentów, możemy zdecydować się na segregator A5, w którym kartki będą składane na pół. Takie rozwiązanie oszczędza dużo miejsca, ale dwa razy szybciej zapełnia segregator.

Inne rozwiązania zazwyczaj są rzadkością w naszych domach, ponieważ rzadko spotykamy się z dokumentami o innych proporcjach. Tym niemniej, istnieje całkiem sporo rożnego rodzaju segregatorów o innych proporcjach. Kiedyś często spotykane były zwłaszcza segregatory do wyciągów bankowych, ale i te stały się z czasem mało przydatne dzięki bankowości internetowej.

Sprawdź ranking najnowszy ranking segregatorów na https://rankingsegregatorow.pl >>

Typy segregatorów

W produkcji jest ogromna ilość segregatorów, ale prawda o nich jest taka, że ulepszanie dobrych rozwiązań zazwyczaj nie ma większego sensu przez co zdecydowanie najwięcej segregatorów to tak zwane segregatory ringowe. W segregatorach ringowych kartki są podtrzymywane przez tak zwane mechanizmy ringowe, czyli okrągłe zaciski. Stosuje się ich 2 lub 4 w zależności od tego, ile kartek docelowo będzie w segregatorze. Cztery ringi są oczywiście znacznie silniejsze od dwóch ringów.

Ważnym elementem segregatorów są różne mechanizmy dociskania kartek tak, by te się nie poruszały w trakcie przenoszenia segregatora. Nie zawsze są one wykorzystywane i w najtańszych opcjach ich po prostu nie ma, ale znacznie częściej jednak się pojawiają i mamy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma prostymi raz bardziej złożonymi dźwigniami dociskającymi.

Okładki

Swoje znaczenie mają także okładki segregatorów. Zazwyczaj są twarde, by pełniły prawidłowo swoje funkcje, ale kwestie materiałów czy estetyki to już w przeważającej mierze wybory estetyczne użytkowników.

Previous Xiaomi Pocophone F1
Next Czy rozpoznajesz tę osobę?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Chemikalia: eksport

4 lipca 2012 roku Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej opublikowały Rozporządzenie NR 649/2010. Dotyczy ono wywozu oraz przywozu niebezpiecznych chemikaliów. Na mocy tego dokumentu na terenie państw członkowskich Unii

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak opanować panujący na biurku chaos?

Praca przy komputerze, współcześnie tak powszechna, charakteryzuje się między innymi tym, że prowadzi do gromadzenia imponujących ilości dokumentów oraz innych papierów. Nie warto godzić się na to, aby zalegały one

Strefa Biznesu 0 Comments

W 2018 roku wejdą w życie nowe unijne przepisy o ochronie danych osobowych

Unijne rozporządzenie GDPR, które zacznie obowiązywać za półtora roku, nałoży na przedsiębiorstwa szereg nowych regulacji w zakresie pozyskiwania danych osobowych i zarządzania nimi. Ponad połowa firm wciąż nie wie o  istnieniu rozporządzenia, a tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź