Rola instruktora terapii uzależnień

Rola instruktora terapii uzależnień

Doradcy ds. nadużywania substancji zapewniają niezbędny system wsparcia dla osób powracających do zdrowia po zaburzeniach odżywiania, problemach z narkotykami i alkoholem, uzależnieniach od hazardu i innych kwestiach behawioralnych. Tworząc relację opartą na zaufaniu z pacjentami, doradcy zapewniają wsparcie, zasoby i poradnictwo bez osądu, które pacjenci mogą wykorzystać na swojej drodze do wyzdrowienia z uzależnienia.

Uzyskaj pomoc terapeuty uzależnień: http://maciejzapala.pl/

Doradcy w tej dziedzinie pomagają osobom uzależnionym w rozwiązywaniu zarówno kryzysowych, jak i długoterminowych problemów związanych z zarządzaniem uzależnieniami, które mogą obejmować zarówno natychmiastową interwencję medyczną, jak i wsparcie w długoterminowym zarządzaniu ich zdrowiem.

Tworzenie Sojuszu Terapeutycznego z Pacjentami

Decyzja o podjęciu leczenia uzależnień nie jest łatwa i wymaga dużego zaufania między pacjentami a ich doradcami. W związku z tym doradcy powinni zadbać o stworzenie silnej więzi z pacjentami, znanej jako sojusz terapeutyczny.

Sojusz terapeutyczny to zaufanie, jakie pacjenci czują do swoich doradców, pozwalające im czuć się bezbronnymi w rozwiązywaniu ich problemów i skutecznej współpracy. Silne sojusze tego typu gwarantują, że pacjenci postrzegają swoich doradców jako godnych zaufania i wiedzą, że na pierwszym planie znajduje się ich najlepszy interes. Dzięki temu doradcy i pacjenci mogą współpracować nawet w trudnych sytuacjach.

Podczas gdy to zaufanie wymaga czasu, pacjenci powinni w końcu czuć się swobodnie wypowiadając się podczas sesji, odczuwać ulgę po wizycie i czuć chęć powrotu.

Silne sojusze terapeutyczne mogą być zawierane przez

Upewnienie się, że pacjenci wiedzą, że jesteś zainteresowany ich dobrym samopoczuciem

Uwaga podczas sesji

Dawanie pacjentom do zrozumienia, że można empatyzować się z ich problemami. Zrozumienie i informowanie o podstawowych problemach związanych z ożywieniem gospodarczym

Sojusze terapeutyczne są kluczowym czynnikiem w leczeniu uzależnień. Tworząc środowisko, w którym pacjenci czują się komfortowo i mile widziani, dyskutując o swoich trudnościach, doradcy mogą lepiej pomóc swoim klientom na drodze do wyzdrowienia.

Zachęcanie pacjentów do powrotu do zdrowia

Wychodzenie z uzależnienia jest trudne, ponieważ wiele osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków nie rozpoznaje własnych wzorców nadużywania lub ma ambiwalentne odczucia związane z poszukiwaniem leczenia. W leczeniu uzależnień motywacja pacjenta do zmiany jest często źródłem frustracji, ponieważ doradcy mają niewielką kontrolę nad chęcią zmiany pacjenta.

Pomoc pacjentom w opracowaniu planu zapobiegania nawrotom choroby

Chroniczny charakter uzależnienia gwarantuje, że duży odsetek zdiagnozowanych osób w pewnym momencie powróci do zdrowia. Niektóre badania wskazują, że około 40-60 procent osób uzależnionych w pewnym momencie życia powróci do nałogu, co jest równoznaczne z wieloma dobrze poznanymi chorobami, takimi jak cukrzyca, astma i nadciśnienie.3 Jednak nawrót nie oznacza, że leczenie nie powiodło się, a raczej służy jako wskaźnik, że leczenie musi być dostosowane tak, aby jak najlepiej pomóc pacjentowi.

Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia uzależnienia ważne jest, aby pacjenci byli dobrze przygotowani do uniknięcia nawrotu choroby w przyszłości. Zapobieganie nawrotom wymaga czegoś więcej niż tylko chęci powiedzenia „nie”, gdy pojawi się pokusa, a zapobieganie musi rozpocząć się na wczesnym etapie procesu zdrowienia. Opracowanie kompleksowego planu zapobiegania nawrotom jest istotną funkcją roli doradcy w procesie leczenia uzależnień

Previous Wydruk kalendarzy
Next O tłumaczeniach kart charakterystyki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Przekleił metki. Odpowie za oszustwo

Wczoraj (14.03) policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zostali wezwani do jednego z marketów budowlanych. Okazało się, że 30-latek, przekleił metki z tańszych produktów na droższe. Mężczyzna wprowadził obsługę sklepu

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani przez dzielnicowych, gdy przewozili narkotyki

Mieszkanka Aleksandrowa Kujawskiego i mieszkaniec Torunia podróżowali hondą wraz z dwójką małych dzieci. Matka maluchów miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący ją do lutego 2020 roku. Gdy policjanci odnaleźli w

Wiadomości 0 Comments

Lokalizacja telefonu – zabezpiecz swój smartfon!

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas ma w swojej kieszenie smartfon. Nowoczesne telefony, które mają wiele funkcji, nie należą do tanich, a coraz to nowsze modele kuszą lepszymi rozwiązaniami,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź