Rodzinna historia alkoholizmu wpływa na pamięć o kacach

Rodzinna historia alkoholizmu wpływa na pamięć o kacach

Historia rodzinnych zaburzeń związanych z używaniem alkoholu może sprawić, że pamięć o bolesnym kacu stanie się silniejsza, nawet jeśli osoba, która doświadczyła kaca nie ma problemu z piciem, według nowej analizy. W badaniu zatytułowanym „Czy ryzyko rodzinne związane z chorobą alkoholową przewiduje kaca?”, opublikowanym w czasopiśmie „Psychofarmakologia”, przyjrzano się danym z dwóch badań. Jedno z nich zapytało ludzi o częstość występowania kaca i stwierdziło, że osoby z rodzinną historią nadużywania alkoholu zgłaszały częstsze przypadki kaca, nawet jeśli badacze kontrolowali poziom spożycia alkoholu.

W drugim badaniu przeprowadzono wywiady z ludźmi po nocy picia i stwierdzono, że osoby z rodzinną historią nadużywania alkoholu nie miały gorszych objawów kaca niż osoby bez historii rodzinnej. Wcześniej uważano, że osoby z rodzinną historią kaca doświadczają gorszych objawów, ale autor badania, dr Richard Stephens, zwrócił uwagę, że istnieją problemy metodologiczne z badaniami, które doprowadziły do takiego wniosku.

Stephens badał przypadki kaca u osób z rodzinnymi zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu, ponieważ amerykański Narodowy Instytut Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu ustalił już, że osoby z rodzinną historią alkoholizmu mają czterokrotnie większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemu alkoholowego. Stephens był ciekawy, czy kac miały wpływ na osoby, które już wcześniej miały predyspozycje do nadmiernego picia.

„Zaczęliśmy te badania od pytania, czy kac może mieć wpływ na problematyczne picie, albo pozytywnie, poprzez zapewnienie naturalnego ograniczenia nadmiernego picia, albo negatywnie, jeśli niektórzy pijący czują się zmuszeni do picia przez kaca, znanego jako picie „włosów psa”,” powiedział Stephens w komunikacie prasowym. Chociaż osoby z rodzinną historią nie były bardziej skłonne doświadczać kaca, miały większe szanse na zapamiętanie bólu, jakiego doświadczyły po wypiciu”.

„W połączeniu z wynikami wcześniejszych badań okazuje się, że ludzie, którzy są predysponowani do rozwoju problemowego picia alkoholu, nie są bardziej podatni na rozwój kaca po nocnym spożyciu alkoholu niż ludzie, którzy nie są predysponowani. Stwierdziliśmy jednak, że osoby takie zdają się pamiętać o swoich kacach bardziej wyraźnie” – powiedział Stephens. Te wspomnienia o nieprzyjemnym wpływie kaca mogą zniechęcać do problematycznego picia” – powiedział Stephens.

„Być może uda się wykorzystać tę pamięć by ograniczyć nadmierne picie”. Przypomnienie problematycznym pijącym o negatywnych konsekwencjach ubezwłasnowolnienia kaca, na przykład rozczarowania członków rodziny z powodu porzuconych planów, może pomóc im w zarządzaniu spożyciem alkoholu”.

Więcej o wpływach używek oraz uzależnieniach dowiesz się na https://koniecuzaleznien.pl/

Previous Podekranowy skaner odcisków palców Xiaomi może być używany jako aparat fotograficzny
Next Kosmetyki mineralne - jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Szafki na zabawki – jak znaleźć dla nich miejsce?

Czy zabawki twojego dziecka wypełniły cały dom? Chcesz raz na zawsze pozbyć się bałaganu w pokoju? Krok pierwszy: pozbądź się nadmiaru Każde ogólne sprzątanie zaczyna się od tego punktu, a

Life&Style 0 Comments

Jak dbać o kobiece zdrowie w każdym wieku?

Aby wyglądać i czuć się najlepiej w każdym wieku, ważne jest, aby dokonywać mądrych wyborów dotyczących stylu życia i zdrowia. Oto sześć prostych rzeczy, które kobiety mogą robić codziennie (lub

Life&Style 0 Comments

Moi dziadkowie są małżeństwem od 60 lat. Imponuje mi to, to moi bohaterowie

Tancerka uważa, że trwająca całe życie miłość jest możliwa. Udowodnili to jej dziadkowie, którzy od 60 lat stanowią szczęśliwe małżeństwo. Zdaniem Edyty Herbuś takie pary powinny stanowić wzór dla współczesnych młodych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź