Rodzinna historia alkoholizmu wpływa na pamięć o kacach

Rodzinna historia alkoholizmu wpływa na pamięć o kacach

Historia rodzinnych zaburzeń związanych z używaniem alkoholu może sprawić, że pamięć o bolesnym kacu stanie się silniejsza, nawet jeśli osoba, która doświadczyła kaca nie ma problemu z piciem, według nowej analizy. W badaniu zatytułowanym „Czy ryzyko rodzinne związane z chorobą alkoholową przewiduje kaca?”, opublikowanym w czasopiśmie „Psychofarmakologia”, przyjrzano się danym z dwóch badań. Jedno z nich zapytało ludzi o częstość występowania kaca i stwierdziło, że osoby z rodzinną historią nadużywania alkoholu zgłaszały częstsze przypadki kaca, nawet jeśli badacze kontrolowali poziom spożycia alkoholu.

W drugim badaniu przeprowadzono wywiady z ludźmi po nocy picia i stwierdzono, że osoby z rodzinną historią nadużywania alkoholu nie miały gorszych objawów kaca niż osoby bez historii rodzinnej. Wcześniej uważano, że osoby z rodzinną historią kaca doświadczają gorszych objawów, ale autor badania, dr Richard Stephens, zwrócił uwagę, że istnieją problemy metodologiczne z badaniami, które doprowadziły do takiego wniosku.

Stephens badał przypadki kaca u osób z rodzinnymi zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu, ponieważ amerykański Narodowy Instytut Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu ustalił już, że osoby z rodzinną historią alkoholizmu mają czterokrotnie większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemu alkoholowego. Stephens był ciekawy, czy kac miały wpływ na osoby, które już wcześniej miały predyspozycje do nadmiernego picia.

„Zaczęliśmy te badania od pytania, czy kac może mieć wpływ na problematyczne picie, albo pozytywnie, poprzez zapewnienie naturalnego ograniczenia nadmiernego picia, albo negatywnie, jeśli niektórzy pijący czują się zmuszeni do picia przez kaca, znanego jako picie „włosów psa”,” powiedział Stephens w komunikacie prasowym. Chociaż osoby z rodzinną historią nie były bardziej skłonne doświadczać kaca, miały większe szanse na zapamiętanie bólu, jakiego doświadczyły po wypiciu”.

„W połączeniu z wynikami wcześniejszych badań okazuje się, że ludzie, którzy są predysponowani do rozwoju problemowego picia alkoholu, nie są bardziej podatni na rozwój kaca po nocnym spożyciu alkoholu niż ludzie, którzy nie są predysponowani. Stwierdziliśmy jednak, że osoby takie zdają się pamiętać o swoich kacach bardziej wyraźnie” – powiedział Stephens. Te wspomnienia o nieprzyjemnym wpływie kaca mogą zniechęcać do problematycznego picia” – powiedział Stephens.

„Być może uda się wykorzystać tę pamięć by ograniczyć nadmierne picie”. Przypomnienie problematycznym pijącym o negatywnych konsekwencjach ubezwłasnowolnienia kaca, na przykład rozczarowania członków rodziny z powodu porzuconych planów, może pomóc im w zarządzaniu spożyciem alkoholu”.

Więcej o wpływach używek oraz uzależnieniach dowiesz się na https://koniecuzaleznien.pl/

Previous Podekranowy skaner odcisków palców Xiaomi może być używany jako aparat fotograficzny
Next Kosmetyki mineralne - jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Sposoby na piękny uśmiech

Wspaniałe zęby mogą dać Ci zwycięski uśmiech i ten dodatkowy zastrzyk pewności siebie. Dbałość o zęby jest również bardzo ważna dla Twojego ogólnego zdrowia. Dodając kilka prostych kroków do swojej

Life&Style 0 Comments

Prawie 70 proc. rodziców w Polsce nie edukuje swoich dzieci finansowo

Brak umiejętności poruszania się w skomplikowanym świecie ekonomicznym może prowadzić do wykluczenia finansowego – ocenia Agata Trzcińska, psycholog ekonomiczny z Uniwersytetu Warszawskiego. Edukację warto zacząć jak najwcześniej. Blisko 90 proc. Polaków ma tego

Life&Style 0 Comments

Właściwości lecznicze marihuany – czyli o marihuanie medycznej

Kiedy pada słowo „marihuana” większość osób od razu myśli o narkotyku. Takie skojarzenia oczywiście są uzasadnione, ponieważ przez wiele lat konopie znane były właśnie jako roślina, z której produkuje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź