Rodzaje drukarek dostępnych na rynku

Rodzaje drukarek dostępnych na rynku

Kilkanaście lat temu jedynym miejscem, w którym można był wydrukować dokumenty tekstowe była drukarnia. Dzisiaj dokumenty te oraz fotografie można wydrukować sobie nawet we własnym domu. To zasługa drukarek, które są standardowym wyposażeniem praktycznie w każdej firmie.

Jakie drukarki można kupić do domu lub do biura?

Drukarki strumieniowe czyli atramentowe Jeszcze nie tak dawno był to najbardziej popularny rodzaj drukarek do użytku domowego. Tego typu drukarki znajdowały się też na wyposażeniu większości małych i średniej wielkości firm. Dzisiaj ich popularność nie jest już tak duża. Drukarki atramentowe w trakcie pracy drukują znaki i obrazy graficzne w ten sposób, że spryskują papier mikroskopijnej wielkości kropelkami błyskawicznie wysychającego atramentu. Na rynku dostępne są drukarki atramentowe o różnych gabarytach, ich zastosowanie jest więc także bardzo różne. W warunkach domowych i niewielkich biurach używane są drukarki atramentowe o małych gabarytach, te znacznie od nich większe są wyposażeniem punków poligraficznych, w których powstają wysokonakładowe wydruki.

Drukarki atramentowe drukują naprawdę bardzo dobrze, jakości druku nic nie można zarzucić. Plusem jest też cicha praca. Drukarki atramentowe są następczyniami drukarek uderzeniowych. Drukarki te niemal praktycznie zniknęły z rynku, gdy pojawiły się drukarki atramentowe.

Drukarki mozaikowe

Drukarki te występują również pod nazwą drukarek igłowych. Każdy znak wytwarzany jest przez te drukarki na takiej zasadzie jak tworzona jest mozaika. Znak składa się więc z mnóstwa mikroskopijnej wielkości kropeczek. Drukarka igłowa zbudowana jest z głowicy, która złożona jest z pionowej linii lub z bloku, w których umieszczonych zostało 9 lub 24 igieł. Gdy głowica drukarki przesuwa się z jednej strony kartki papieru na drugą, igły są wybiorczo wypychane do przodu. Uderzają one z taśmę, która jest nasączona tuszem. Pod spodem znajduje się papier, na którym powstaje składający się z kropek wzór, który przypisany jest każdej literze.

Drukarki mozaikowe to urządzenia, które można wykorzystać zarówno do drukowania tekstów, jak i grafik. W przypadku drukowania tekstu można wybrać czcionkę o dowolnym kroju. Drukarki mozaikowe są stosunkowo tanie, również ich eksploatacja nie jest droga. Są jednak kupowane coraz rzadziej, gdyż jakość wydruków jest raczej słaba, do tego pracują one bardzo głośno.

Drukarki laserowe

Pierwsze drukarki laserowe były urządzeniami bardzo drogimi, na ich zakup decydowały się tylko duże korporacje. Dzisiaj są zdecydowanie tańsze, są kupowane bardzo chętnie zarówno do domu jak i do biura. Drukarki te mają bowiem mnóstwo zalet. Zapewniają bardzo wysoką jakość wydruków, do tego pracują bardzo szybko i cicho. Drukarki laserowe, które dostępne są w sklepach mogą drukować kropki o różnej wielkości. Te, które są na wyposażeniu większości biur drukują maksymalnie do 120 kropek na centymetr. Jest to ilość, która zapewnia bardzo dobrą jakość wydruków. W ciągu jednej minuty drukarki te drukują 4-20 kartek.

Previous Tani smartfon z Androidem
Next Wypadek w Grzywnie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak utrzymywać porządek w przestrzeni biurowej?

Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa jest niesamowicie istotna dla każdego przedsiębiorcy. W miejscu tym pracujemy i wykonujemy wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem firmy, zatem musimy sobie tam zapewnić maksymalny poziom komfortu.

Strefa Biznesu 0 Comments

Wydruk kalendarzy

Gdzie bylibyśmy dzisiaj bez kalendarzy? Urodziny, spotkania, ważne daty podatkowe i wiele innych spotkań są zapisywane w kalendarzach jako przypomnienia dla nas. Wyobraź sobie, że mógłbyś osobiście zaprojektować własne kalendarze

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Na wyposażenie salonu fryzjerskiego składa się nie tylko profesjonalny sprzęt fryzjerski i kosmetyki, ale także meble. Wybranie odpowiednich mebli może zająć trochę czasu – wybór mebli przeznaczonych do salonów fryzjerskich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź