Policjanci kryminalni trafnie wytypowali sprawców

Policjanci kryminalni trafnie wytypowali sprawców

Policjanci kryminalni trafnie wytypowali dwóch sprawców, którzy wspólnie dokonali trzech przestępstw. Aresztowanemu w minionym tygodniu 38 -latkowi dodatkowo udowodnili włamanie i kradzież. Teraz obu im grozi do 12 lat więzienia.

Wczoraj (4.09.) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 32- latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Jak się okazało nie był wtedy sam. Jego wspólnikiem był 38- latek zatrzymany przez policjantów kryminalnych  z tej samej jednostki pod koniec sierpnia, do sprawy kradzieży z włamaniami do sieci sklepów.
Policjanci dowiedli, że obaj mężczyźni w dniu  29 maja 2018 r. około godziny 4:00 w nocy przy ul. Wybickiego w Toruniu, wyważyli  okno na zapleczu jednego ze sklepów i w ten sposób weszli do wnętrza skąd zabrali  papierosy i tytoniu różnych marek, papierosy elektroniczne oraz liquidy do nich. Wartość strat wyniosła  kilka tysięcy złotych. Pod koniec  sierpnia tego roku znów pod osłoną nocy tym razem przy ul. Św. Józefa w Toruniu, obaj  dostali się do wnętrza sieci tych samych sklepów  skąd zabrali  e-papierosy, płyny do ich napełnienia oraz tytoniu różnych marek, gdzie łączna wartość strat wyniosła  kilkaset złotych. Dzisiaj wiadomo, że obaj mężczyźni odpowiedzą również za dokonanie rozboju, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu w dniu 23 sierpnia tego roku  około godz. 3:00 nad ranem przy ul. Żwirki i Wigury. Przemocą zabrali wtedy kobiecie torebkę wraz z zawartością m.in. telefonu komórkowego  i rzeczy osobistych oraz pierścionek.
38 – latek dodatkowo usłyszał  zarzut, że na  początku maja  tego roku około  godz. 4: 00 w nocy przy ul. Boboli  w Toruniu, po uprzednim wybiciu  szyby w drzwiach wejściowych włamał się do tej samej  sieci  sklepów co wcześniej. Znów tym razem jego łupem padły wyroby tytoniowe. Dodatkowo kasetka z pieniędzmi i słodycze. Policjanci udowodnili mu również, że w pierwszej połowie czerwca tego roku przy ul. Polnej w Toruniu, przeciął  linkę zabezpieczającą  rower i skradł go. Pokrzywdzony wycenił strat na kilkaset złotych. Tego   podejrzanego (38- lat), krótko po zatrzymaniu, policjanci doprowadzili do prokuratury i sądu. Ten ostatni organ aresztował go na trzy miesiące.
Jutro policjanci z komisariatu na Śródmieściu planują doprowadzić 32 – latka  do Sądu Rejonowego w Toruniu, który zdecyduje o jego dalszym losie.
Obu podejrzanym za dokonane przestępstwa grozi do 12 lat więzienia
Previous Niebezpieczne znalezisko w Toruniu
Next Tragiczny w skutkach wypadek

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 10

Dzisiaj (20.02) na drodze krajowej nr 10 w okolicach Dybowa (gm. Wielka Nieszawka) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że osobowy volkswagen podczas wykonywania

Wiadomości 0 Comments

Czołowe zderzenie aut w Czarnowie

Wczoraj (06.02) na drodze krajowej nr 80 w Czarnowie (gm. Zławieś Wielka) doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że czołowo zderzyły się ze sobą volkswagen i

Wiadomości 0 Comments

URATOWALI KAJAKARZA

Podczas spływu kajakowego Wisłą jeden z uczestników wypadł do wody. Toruńscy policjanci pełniących służbę na wodzie natychmiast rzucili się na pomoc. Mundurowi wyłowili pechowca i przetransportowali razem z kajakiem w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!