Policjanci kryminalni trafnie wytypowali sprawców

Policjanci kryminalni trafnie wytypowali sprawców

Policjanci kryminalni trafnie wytypowali dwóch sprawców, którzy wspólnie dokonali trzech przestępstw. Aresztowanemu w minionym tygodniu 38 -latkowi dodatkowo udowodnili włamanie i kradzież. Teraz obu im grozi do 12 lat więzienia.

Wczoraj (4.09.) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 32- latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Jak się okazało nie był wtedy sam. Jego wspólnikiem był 38- latek zatrzymany przez policjantów kryminalnych  z tej samej jednostki pod koniec sierpnia, do sprawy kradzieży z włamaniami do sieci sklepów.
Policjanci dowiedli, że obaj mężczyźni w dniu  29 maja 2018 r. około godziny 4:00 w nocy przy ul. Wybickiego w Toruniu, wyważyli  okno na zapleczu jednego ze sklepów i w ten sposób weszli do wnętrza skąd zabrali  papierosy i tytoniu różnych marek, papierosy elektroniczne oraz liquidy do nich. Wartość strat wyniosła  kilka tysięcy złotych. Pod koniec  sierpnia tego roku znów pod osłoną nocy tym razem przy ul. Św. Józefa w Toruniu, obaj  dostali się do wnętrza sieci tych samych sklepów  skąd zabrali  e-papierosy, płyny do ich napełnienia oraz tytoniu różnych marek, gdzie łączna wartość strat wyniosła  kilkaset złotych. Dzisiaj wiadomo, że obaj mężczyźni odpowiedzą również za dokonanie rozboju, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu w dniu 23 sierpnia tego roku  około godz. 3:00 nad ranem przy ul. Żwirki i Wigury. Przemocą zabrali wtedy kobiecie torebkę wraz z zawartością m.in. telefonu komórkowego  i rzeczy osobistych oraz pierścionek.
38 – latek dodatkowo usłyszał  zarzut, że na  początku maja  tego roku około  godz. 4: 00 w nocy przy ul. Boboli  w Toruniu, po uprzednim wybiciu  szyby w drzwiach wejściowych włamał się do tej samej  sieci  sklepów co wcześniej. Znów tym razem jego łupem padły wyroby tytoniowe. Dodatkowo kasetka z pieniędzmi i słodycze. Policjanci udowodnili mu również, że w pierwszej połowie czerwca tego roku przy ul. Polnej w Toruniu, przeciął  linkę zabezpieczającą  rower i skradł go. Pokrzywdzony wycenił strat na kilkaset złotych. Tego   podejrzanego (38- lat), krótko po zatrzymaniu, policjanci doprowadzili do prokuratury i sądu. Ten ostatni organ aresztował go na trzy miesiące.
Jutro policjanci z komisariatu na Śródmieściu planują doprowadzić 32 – latka  do Sądu Rejonowego w Toruniu, który zdecyduje o jego dalszym losie.
Obu podejrzanym za dokonane przestępstwa grozi do 12 lat więzienia
Previous Niebezpieczne znalezisko w Toruniu
Next Tragiczny w skutkach wypadek

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WYPADEK NA UL. POZNAŃSKIEJ W TORUNIU

Wczoraj (03.08) na skrzyżowaniu ulic Gniewkowskiej i Poznańskiej w Toruniu doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Jedna z osób uczestniczących w

Wiadomości 0 Comments

POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU

Policjanci z toruńskiej komendy poszukują świadków tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce w dniu 10 lipca tego roku w miejscowości Górsk (pow. toruński, gm. Zławieś Wielka). Ze wstępnych ustaleń

Wiadomości 0 Comments

Jaka bateria wannowa do piecyka gazowego?

Zakup baterii wannowej, chociaż wydaje się kwestią banalną, może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli źródłem ciepłej wody jest piecyk gazowy. Jaka bateria wannowa zatem sprawdzi się w tej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!