Piłka nożna

Piłka nożna

W Polsce i wielu innych krajach na świecie piłka nożna jest niezwykle popularna. Mnóstwo osób nie tylko ogląda rozgrywki w telewizji czy na stadionach, ale także regularnie grywa w piłkę, np. z przyjaciółmi czy w specjalnych szkółkach w przypadku dzieci. Aby jednak móc cieszyć się tym sportem w pełni, konieczny staje się zakup odpowiednich akcesoriów. Trudno wyobrazić sobie piłkarza bez dobrych butów piłkarskich czy bramkarza bez rękawic. Co warto wiedzieć o tych produktach, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości wyroby?

Według statystyk piłka nożna ma 4 miliardy fanów na całym świecie. Ta gra zespołowa znana jest już od dawna, jednak początków nowoczesnej piłki należy upatrywać w XIX wieku, kiedy to w Wielkiej Brytanii doszło do spisania pierwszych zasad futbolu. Obecnie, aby móc grać w nogę, niezbędne jest nie tylko boisko i dwie bramki, ale także sprzęt. Dobra piłka to podstawa a jej wielkość i wagę powinno się dobierać do wieku graczy i poziomu ich umiejętności. A co w przypadku pozostałych akcesoriów?

Buty piłkarskie

Wśród zagorzałych fanów piłki nożnej panuje przekonanie, że buty piłkarskie to najważniejszy element ubioru piłkarza. I nie ma znaczenia, czy gra się w nogę zawodowo, czy tylko sporadycznie z przyjaciółmi. Wybór butów tego typu nie jest prosty, zwłaszcza że oferta producentów jest naprawdę szeroka. Korki, bo tak nazywa się potocznie buty piłkarskie, powinny być przede wszystkim wygodne, dlatego zawsze przed zakupem należy je przymierzyć. Co jeszcze wziąć pod uwagę, zaopatrując się w buty do gry w nogę?

  1. Przeznaczenie – to bardzo ważna kwestia w przypadku butów piłkarskich. Producenci coraz częściej oferują swoim klientom buty uniwersalne, na różne nawierzchnie, ale swoje zadanie najlepiej spełni to obuwie, które będzie precyzyjnie dobrane. Do wyboru są buty na naturalną trawę, na mokrą naturalną trawę, na sztuczną trawę i do hali (zwane halówkami) o płaskiej podeszwie.
  2. Materiał – buty piłkarskie mogą być wykonane z naturalnej skóry lub syntetyku. Te pierwsze wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji i są bardziej wrażliwe. Ponadto z czasem ulegają rozciągnięciu. Natomiast buty wykonane z materiałów syntetycznych wystarczy od czasu do czasu jedynie przemyć wodą.
  3. Rodzaj – umiejętności gracza także mają znaczenie, więc w sklepach znaleźć można buty piłkarskie profesjonalne dla zawodowych sportowców, buty półprofesjonalne, także wysokiej jakości, ale nieco tańsze, buty półamatorskie dla fanów piłki nożnej grających kilka raz w tygodniu oraz buty rekreacyjne dla osób lubiących od czasu do czasu wyjść na boisko i pobiegać dla zdrowia i przyjemności.

Rękawice bramkarskie

W przypadku gry w piłkę niezbędny jest także bramkarz. Jego najważniejszym wyposażeniem są rękawice bramkarskie. Jak wybrać najlepsze? Przede wszystkim liczy się rozmiar – aby dobrać rękawice, warto zajrzeć do specjalnych tabel udostępnianych przez konkretnego producenta. Ogólnie rękawice są dostępne w rozmiarach 3 do 12 i im mniejszy numer, tym rękawica nadaje się na mniejsze dłonie. Przed zakupem rękawicy warto dany model przymierzyć. Ale w przypadku rękawic nie tylko wielkość ma znaczenie. Co jeszcze się liczy?

Istotny jest także krój rękawicy. W sklepach znaleźć można: rękawice o kroju płaskim (flat), bardzo popularne, zwłaszcza wśród początkujących graczy; rękawice o kroju negative cut, zwiększające powierzchnię chwytną, dobrze czuje się w nich piłkę, ale też są niezbyt wytrzymałe; rękawice o kroju rollfinger, niezwykle komfortowe, ale także niespecjalnie trwałe. Dla początkujących obrońców poleca się rękawice z pianką typu soft, na twardej powierzchni najlepiej spiszą się rękawice z pianką hardground, natomiast profesjonaliści powinni sięgnąć po rękawice z pianką typu supersoft.

Previous Czołowe zderzenie dwóch aut na S-10
Next Przyczepa zawisła na barierce toruńskiego mostu

Może to Ci się spodoba

400 osób i 7 ton sprzętu. Transport sportowców do Rio to duże wyzwanie logistyczne

Przewiezienie do Rio de Janeiro polskich olimpijczyków to duże wyzwanie logistyczne – przekonuje Michał Leman, prezes zarządu LOT Travel. Trudności nastręczała rezerwacja lotów już na początku roku, kiedy nie były znane

Za tydzień startują igrzyska paraolimpijskie

Do Rio de Janeiro pojedzie prawie setka polskich paraolimpijczyków. Zmagania sportowców będzie można obserwować od 7 do 18 września. W ostatnich tygodniach w internecie i mediach społecznościowych widać rosnące zainteresowanie przygotowaniami do

Jak wybrać rolki dla dziecka?

Rolki to jedne z niezwykle popularnych akcesoriów dla dzieci. Pozwalają im dobrze się bawić, ćwiczyć równowagę, a tobie pozwala zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu niezbędną do zdrowego rozwoju. Jednak wybór

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź