Pielęgnacja oraz ochrona zębów zimą

Pielęgnacja oraz ochrona zębów zimą

Czy wiesz, że zimą twoje zęby wymagają dodatkowej pielęgnacji? Jeśli je zaniedbasz, musisz liczyć się z problemami z zębami. Gdy tylko temperatura spadnie, twoje zęby stają się podatne na wiele różnych problemów, w tym na pęknięcia i nadwrażliwość zębów. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby tej zimy chronić zęby.

Umów się do dentysty

Zimowa pogoda źle wpływa na twoje zęby, zwłaszcza jeśli nie jesteś przygotowany na zachodzące zmiany. Najlepszym sposobem na ochronę zębów jest rozpoczęcie zimy od wizyty u dentysty. Zimna pogoda powoduje rozszerzanie się zębów, co może prowadzić do powstawania małych pęknięć w szkliwie. Jeśli pęknięcia nie zostaną szybko naprawione, mogą się rozszerzyć i spowodować znaczne uszkodzenie szkliwa.

Zmień technikę szczotkowania

Jeśli cierpisz na nadwrażliwość zębów, zimą musisz zmienić sposób mycia. Najpierw zmień szczoteczkę na taką z miękkim włosiem, aby chronić delikatne szkliwo. Po drugie, przejdź na pastę przeznaczoną do wrażliwych zębów. Po trzecie, myj zęby dwa razy dziennie, aby usunąć płytkę nazębną powodującą próchnicę. Jeśli masz zwyczaj szczotkowania zębów zaraz po posiłku, poczekaj kilka minut. Czekając jeszcze kilka minut, możesz uniknąć uszkodzenia szkliwa.

Obserwuj dziąsła

Zima jest sezonem przeziębień i grypy. Niestety, te same zarazki, które powodują chorobę, to te same, które mogą prowadzić do infekcji dziąseł. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoje dziąsła są już podatne na choroby dziąseł. Zimą musisz zwracać szczególną uwagę na dziąsła. Po pierwsze, uważaj na oznaki zaczerwienienia i zapalenia. Po drugie, trzymaj ręce i palce z dala od ust. Po trzecie, płucz usta antybakteryjnym płynem co najmniej dwa razy dziennie.

Ochraniacz

Jeśli uprawiasz jakiekolwiek sporty zimowe na świeżym powietrzu, musisz zainwestować w odpowiedni ochraniacz na zęby. Dobry ochraniacz na zęby ochroni twoje zęby przed przeziębieniem, ale także ochroni przed urazami. Aby uzyskać maksymalną ochronę, dentysta powinien wyposażyć cię w niestandardowy ochraniacz na zęby. Ochraniacze na usta, które można kupić bez recepty, są zwykle zaprojektowane tak, aby pasowały do wszystkich. Jednak twój niestandardowy ochraniacz na zęby jest zaprojektowany tak, aby pasował do określonych wymiarów jamy ustnej.

Utrzymuj ciepło

Ubierając się na cały dzień, nie zapomnij o ochronie szyi i twarzy. Zimowe szaliki nie tylko utrzymują ciepło w szyi. Chronią również zęby i szczękę. Kiedy twoja szyja i twarz są narażone na zimno – wpływa to na dziąsła i zęby. Noś szalik zimą, aby zapobiec problemom dentystycznym związanym z zimną pogodą.

Pij więcej wody

Jeśli zimą zamieniasz wodę na kawę, herbatę i gorące kakao, szkodzisz zębom. Istnieje kilka przyczyn zwiększonego ryzyka w takim przypadku. Po pierwsze, jeśli zimą nie pijesz czystej wody, organizm może się odwodnić. Po drugie, kiedy jesteś odwodniony, twoje usta zatrzymują produkcję śliny. Po trzecie, brak śliny stwarza idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Wreszcie zwiększony poziom cukru i zwiększony wzrost bakterii sprzyjają próchnicy zębów. Aby chronić zęby, zimą pij dużo czystej wody.

Więcej informacji znajdziesz na https://stomablog.pl/higiena-jamy-ustnej/vqlx/jak-chronic-zeby-podczas-zimy.html 

Previous 6-stopniowy poradnik dotyczący przechowywania kart charakterystyki
Next Młotki budowlane, młotki brukarskie - rodzaje i zastosowanie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rozbójnik trafił do celi

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę (10.02) późnym popołudniem. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego i zażądał wydania gotówki. Potem uciekł z łupem. Dzięki

Wiadomości 0 Comments

Policjanci poszukują właściciela gotówki

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń – Śródmieście poszukują właściciela gotówki. Kilkaset złotych zostało odnalezione przez policjantów patrolujących jedną z ulic Bydgoskiego Przedmieścia. Właściciela prosimy o kontakt. Policjanci z komisariatu na

Wiadomości 0 Comments

W SOBOTĘ POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA BARBARKĘ

Komendant Miejski Policji w Toruniu zaprasza wszystkich mieszkańców Torunia i okolic na policyjne wydarzenie w ramach działań ” Kręci mnie bezpieczeństwo”. W godzinach od 13:00 do 19:00 na terenie Osady

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź