Ósma osoba zatrzymana po meczu Elana Toruń – Widzew Łódź

Ósma osoba zatrzymana po meczu Elana Toruń – Widzew Łódź

Kryminalni z toruńskiej komendy wytypowali i zatrzymali ósmego już sprawcę naruszenia przepisów prawa podczas meczu „Elana Toruń-„Widzew Łódź”. Wczoraj 18- latek z ust policjantów z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o imprezach masowych . Teraz będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór i obowiązuje go zakaz wstępu na imprezy masowe oraz imprezy im towarzyszące. W minionym tygodniu policjanci przesłuchali też 15 latkę, która dopuściła się na tym samym meczu czynu karalnego, łamiąc ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych

W sobotę  tj.15.09.2018 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali 18- latka podejrzanego o naruszenie przepisów prawa z ustawy o imprezach masowych. Wczoraj (16.09) podejrzany  usłyszał zarzut  rzucania niebezpiecznym przedmiotem zagrażającym życiu i zdrowiu osób   przebywających na  terenie, gdzie odbywała  się impreza masowa,  czego dopuścił się w warunkach chuligańskich. Ten człowiek został rozpoznany przez kryminalnych z tutejszej komendy na zapisach monitoringów. Ten czyn  to przestępstwo i prokurator zastosował wobec niego dozór . W ramach niego będzie musiał dwa razy w tygodniu zgłaszać się do komisariatu. Obowiązuje go również zakaz wstępu na imprezy masowe oraz imprezy towarzyszące  do czasu rozstrzygnięcia jego sprawy  przez sąd.
18 latek z Torunia  to nie jedyna osoba rozliczona w ostatnim czasie. W dniu 12 września policjanci przesłuchali w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego 15 latkę  z Torunia, która wtargnęła na teren stadionu , gdzie odbywała się impreza masowa. Materiały w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście skierują materiały do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich.
 Przypomnijmy: W dniu 1 września 2018 roku o godz. 16:00   na stadionie miejskim przy ul. Bema 29 w Toruniu został rozegrany mecz w ramach rozgrywek II ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami TKP Elana Toruń- Widzew Łódź.  W trakcie trwania meczu doszło do popełnienia czynów zabronionych.
33- latek z Kutna został zatrzymany za wtargnięcie wbrew woli organizatora imprezy na stadion. Sędzia zdecydował dla niego o karze grzywny, dwu letnim zakazie wchodzenia na mecze piłkarskie i zwrocie kosztów sądowych.
38- latek z Łodzi zatrzymany za kilkakrotne rzucenie szklaną  butelką w kordon funkcjonariuszy policji stwarzając tym samym zagrożenie dla ich zdrowia. Sąd orzekł względem niego  karę ograniczenia wolności przez okres 10 miesięcy  po 20 godzin miesięcznie, obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu  oraz 2 letni zakaz wchodzenia na mecze piłkarskie.
28-latka z Koluszek zatrzymano za znieważenie funkcjonariuszy policji zabezpieczających imprezę masową. Sąd zdecydował, że będzie musiał zapłacić grzywnę, nawiązkę oraz koszty sadowe oraz obowiązuje go 2 letni zakaz wchodzenia na mecze piłkarskie.
Kolejnych dwóch mężczyzn ze Zgierza w wieku 33 i 21 lat za zostało zatrzymanych  za zniszczenie mienia poprzez wyrwanie  włączników sygnalizacji alarmowej, będą odpowiadać przez sądem w normalnym trybie za  złamanie przepisów z kodeksu karnego za co grozi im nawet  do 5 lat więzienia.
  W dniu 11.09.2018 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali i doprowadzili do Komisariatu Policji Toruń Śródmieście 19- latka. Tam usłyszał zarzut udział w zakłóceniu podczas ostatniego meczu „Elana Toruń- Widzew – Łódź”. Ten człowiek został rozpoznany przez kryminalnych z tutejszej komendy na zapisach monitoringów. Policjanci zarzucili mu wtargniecie na stadion podczas imprezy masowej oraz używanie odzieży w celu zamaskowania twarzy. Pierwszy czyn  to przestępstwo i prokurator zastosował wobec niego dozór  oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat. Za popełnione wykroczenie będzie musiał zapłacić kilka tysięcy grzywny oraz obowiązuje go 2 letni zakaz udziału w meczach Elany- Toruń.
Nadal trwają analiza zapisów z kamer. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.
Previous Opel potrącił 12-latkę
Next Złodziej zatrzymany na autostradzie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia nastolatka

Dwóch 17- latków, dwóch 16 – latków i jeden 13- latek z osiedla Bielawy w Toruniu pobiło 16 latka. Sprawą udziału w pobiciu tych młodszych zajmie się są Rodzinny i

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ NR 80

Dzisiaj (30.01) krótko przed godz. 13:00 na drodze krajowej nr 80 w miejscowości Górsk (pow. toruński, gm. Zławieś Wielka) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów

Wiadomości 0 Comments

Oszust trafił do aresztu

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 68-latka podejrzanego o oszustwa i kradzież. Mężczyzna pukał do drzwi przypadkowych mieszkań i wyłudzał pieniądze pod pozorem odbioru paczki dla rodziny. Z jednego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!