O BEZPIECZEŃSTWIE W CZERNIEWICACH

O BEZPIECZEŃSTWIE W CZERNIEWICACH

Wczoraj (02.03) w Zespole Szkół nr 34 przy ul. Włocławskiej w Toruniu odbyła się debata z udziałem lokalnej społeczności i przedstawicieli władz miasta. Na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Torunia nie zabrakło policjantów. Podczas spotkania funkcjonariusze zbierali informacje o niebezpiecznych zjawiskach w ramach tworzenia mapy zagrożeń.

Wczoraj (02.03) w Zespole Szkół nr 34 przy ul. Włocławskiej w Toruniu odbyła się kolejna już debata z udziałem lokalnej społeczności i przedstawicieli władz miasta. Na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Torunia nie zabrakło policjantów.

To doskonała okazja do zacieśnienia współpracy ze społecznością lokalną oraz wysondowania potrzeb społecznych związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa. Podczas spotkania przybliżoną mieszkańcom Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie służące do diagnozy aktualnych zagrożeń najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców środowisk lokalnych. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Toruń – Podgórz kom. Maciej Wojtak odpowiedzialny za służbę prewencyjną w podległej mu jednostce przedstawił szczegółowo dotychczasowe dane pozyskane z mapy zagrożeń. Do najczęściej zgłaszanych spraw w 2016 r. należały: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz zła organizacja ruchu drogowego. W dalszej kolejności przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej policjanci omówili nową sylwetkę i rolę dzielnicowego po wdrożeniu programu MSWiA pod nazwą „Dzielnicowy bliżej nas”. Wdrożony program wzmocnił pozycję dzielnicowego tak aby był on policjantem, który bezpośrednio kontaktuje się z mieszkańcami. Założenie te znalazło swój bezpośredni wyraz także podczas wczorajszej debaty. Obecni na miejscu dzielnicowi z komisariatu na Podgórzu czynnie uczestniczyli w dyskusjach o bezpieczeństwie z mieszkańcami lokalnych środowisk. Funkcjonariusze zaprezentowali również mieszkańcom aplikację „Moja Komenda” oraz jej funkcjonalność w zakresie możliwości kontaktu ze dzielnicowym w danym rejonie.
Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób. W trakcie dyskusji mieszkańcy przekazali między innymi informację o nielegalnym wysypisku śmieci. Zadawane pytania dotyczyły również zagrożenia pożarowego związanego z bliskością lasów i osiedli mieszkaniowych lewobrzeżnej strony Wisły. Podczas dyskusji pojawiały się również sygnały o przekraczaniu prędkości w rejonie szkół. Mieszkańcy wnioskowali o montaż urządzeń technicznych spowalniających  samochody. Uczestnicy zadawali także pytania dotyczące organizacji ruchu w rejonach skrzyżowań. Na spotkaniu poruszona została również kwestia dewastacji wiat przystanków autobusowych.

Wszystkie sugestie mieszkańców związane z kompetencjami Policji zostały odnotowane przez funkcjonariuszy i będą uwzględnione podczas planowania organizacji służby oraz działań z zakresu prewencji kryminalnej i przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym społecznie.

Przypominamy, że kolejne spotkanie z mieszkańcami planowane jest na 6 marca 2017 r. godz. 17:00 w Gospodarstwie Państwa Ciuruś, ul. Wieżowa 1/5 (Kaszczorek)

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do zabrania głosu w sprawach dla Państwa ważnych, a leżących w kompetencjach Policji.

Previous ZASNĄŁ Z NARKOTYKAMI NA KOŁDRZE
Next ARTYLERYJSKI ZAPALNIK W PANDZIE

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

O BEZPIECZEŃSTWIE Z MIESZKAŃCAMI

Wczoraj (13.03) w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej w Toruniu odbyła się kolejna już debata z udziałem lokalnej społeczności i przedstawicieli władz miasta. Na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd

Wiadomości 0 Comments

Rozbójnik trafił do celi

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę (10.02) późnym popołudniem. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego i zażądał wydania gotówki. Potem uciekł z łupem. Dzięki

Wiadomości 0 Comments

Ciężarowy MAN potrącił rowerzystkę

W sobotę (13.10) na skrzyżowaniu ulic Polnej i Chrobrego w Toruniu doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że ciężarowy MAN potrącił rowerzystkę. 55-latka kierująca jednośladem trafiła do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!