Niebezpieczne znalezisko w Toruniu

Niebezpieczne znalezisko w Toruniu

Bomba lotnicza najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej została odkopana podczas prac budowlanych prowadzonych przy ul. Watzenrodego. Służby zabezpieczyły teren do czasu przybycia saperów, którzy zajęli się niewybuchem. Konieczna była ewakuacja mieszkańców z 12 bloków.

Wczoraj (06.09) późnym popołudniem, toruńscy policjanci zostali zaalarmowani przez pracowników wykonujących prace budowlane przy ul. Watzenrodego o wykopaniu niewybuchu. Miejsce było zabezpieczone przez służby do dzisiejszego poranka, kiedy na miejsce przyjechali  wojskowi saperzy. Policjanci i inne służby obecne na miejscu powiadamiali mieszkańców okolicznych budynków wielorodzinnych o zagrożeniu. Na czas potrzebny do przygotowania akcji, wydobycia niewybuchu oraz bezpiecznego wywiezienia go z miasta, ewakuowano kilkaset osób z 12 bloków. Osoby te znalazły schronienie między innymi w podstawionych autobusach. Wyłączono także całkowicie z ruchu sąsiadujące ulice. Niewybuch podniesiono tuż przed godziną 12:00, po czym mieszkańcy mogli już bezpiecznie wrócić do swoich domów. W zabezpieczeniu brało udział kilkudziesięciu policjantów, strażacy, strażnicy miejscy, służby medyczne i inne. Okazało się, że niebezpieczne znalezisko to 250 kg bomba lotnicza najprawdopodobniej z okresu II  Wojny Światowej.

Mundurowi przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.

Previous Okradał jubilerów. Trafił za kratki
Next Policjanci kryminalni trafnie wytypowali sprawców

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wypadek z udziałem motocyklisty

W niedzielę wieczorem doszło do wypadku na skrzyżowaniu Poznańskiej z ul. Podgórską. Kierujący osobową mazdą nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki honda. Motocyklista trafił do szpitala. W  niedzielę  (13.

Wiadomości 0 Comments

PODSUMOWANIE AKCJI „PRZEGLĄD”

W związku ze zbliżającym się okresem wiosenno – letnim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz z lokalnymi Stacjami Kontroli Pojazdów przeprowadzili przegląd techniczny pojazdów. Z nieodpłatnego

Wiadomości 0 Comments

Włamania na konto bankowe i rozbój

Łącznie usłyszał dziewięć zarzutów. Pierwszy przywłaszczenia portfela wraz z zawartością oraz osiem włamań na konto bankowe poprzez posłużenie się kartą bankomatową. Kryminalni dowiedli bowiem, że na początku października, przy ul.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!