Nasiona konopi – kolekcjonerskie, na masło konopne, na olej

Nasiona konopi – kolekcjonerskie, na masło konopne, na olej

Okazuje się, że nasiona konopi to temat, który obecnie wzbudza coraz większe zainteresowanie i możemy się dowiedzieć, że również ich spożywanie może być wskazane dla naszego organizmu. Przez niektórych tak zwane siemię konopne określane jest jako superskładnik diety, ponieważ występuje tam idealna proporcja jeśli chodzi o kwasy omega 6 i omega 3, a do tego dochodzi aż 10 aminokwasów, dlatego jest to również bardzo cenne źródło białka, witamin i składników mineralnych. 

Rozszerzona sprzedaż nasion konopi

Zauważyć możemy, że nasiona konopi coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach w ramach działów z biożywnością. Ze względu na to, że mają one unikalne cechy, które mają wpływ na ludzki organizm można dołączyć je do grona super żywności. Nasiona konopne między innymi poprawiają profil lipidowy krwi i tym samym będą również zmniejszać ryzyko miażdżycy, ograniczają ryzyko zawału serca oraz udaru. Można oczekiwać, że ich stosowanie pozytywnie będzie wpływać na wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Regulują trawienie i mogą ogólnie pozytywnie wpływać na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego.

Idealne źródło kwasów tłuszczowych

To co w konopiach siewnych będzie najważniejsze to fakt, że mamy tam idealny dla człowieka stosunek kwasów tłuszczowych omega 6 do omega 3. Trzeba bowiem zauważyć, że nie tylko organizm nie jest w stanie ich syntetyzować, ale jednocześnie bardzo ważny jest także stosunek w jakim dostarcza się je do organizmu. kwasy omega6 mają bowiem działanie prozapalne w stosunku d kwasów omega 3, które działają przeciwzapalnie. Jeśli będziemy dostarczać zbyt dużą dawkę omega 6 w stosunku do omega3 to może dojść do tego, że zwiększy się skłonność do rozwoju stanów zapalnych a to może prowadzić do stanów zapalnych stawów, cukrzycy, nadciśnienia. Większość polaków rzeczywiście wie, że spożywanie kwasów tłuszczowych omega jest istotne, ale nie zwraca uwagę na ich stosunek co sprawa, że spożywają za dużo kwasów omega 6 w stosunku do omega 3 aby to zmienić warto będzie właśnie nasiona konopi do swojej diety wprowadzić.

Bardzo cenna odpowiednia proporcja

Takie kwestie, które będą miały duże znaczenie to właśnie proporcja kwasów tłuszczowych, ponieważ, jeśli będzie ona odpowiednia to będzie można zmniejszyć ryzyko zawalu serca, ograniczy sie powstawanie zakrzepów, będzie można ograniczyć zaburzenia rytmu serca, zmniejszy się poziom cholesterolu we krwi, zmniejsza się ciśnienie krwi. Dodatkowo kwasy tłuszczowe zmniejszają stan zapalny stawów, poprawiają wygląd skory przez to, że poprawia się jej elastyczność, pomagają w leczeniu chorób skórnych. Można dzięki nim poprawiać także funkcjonowanie układu pokarmowego.

Cenne witaminy i minerały

Nasiona konopi siewnej będą dostarczać także cenną witaminę E, żelazo, wapń, cynk, fosfor czy magnez. witamina E to silny przeciwutleniacz, chroni kwasy tłuszczowe przed utlenianiem. Wpływa także na większa elastyczność naczyń krwionośnych, poprawia krążenie krwi. Nasiona mogą więc stać się źródłem wielu cennych substancji, dzięki którym poprawi się funkcjonowanie naszego organizmu.

Previous Niewidzialna wycieraczka
Next Tani smartfon z Androidem

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Prawie 70 proc. rodziców w Polsce nie edukuje swoich dzieci finansowo

Brak umiejętności poruszania się w skomplikowanym świecie ekonomicznym może prowadzić do wykluczenia finansowego – ocenia Agata Trzcińska, psycholog ekonomiczny z Uniwersytetu Warszawskiego. Edukację warto zacząć jak najwcześniej. Blisko 90 proc. Polaków ma tego

Life&Style 0 Comments

Osoby na diecie nie muszą rezygnować ze świątecznych potraw

Podczas świąt trudno się oprzeć pokusie tradycyjnych potraw i łatwo przesadzić z ilością. Dlatego dietetycy przede wszystkim zalecają umiar oraz zwracanie uwagi na to, co jemy i w jakich ilościach. Warto też zastosować kilka

Life&Style 0 Comments

Moi dziadkowie są małżeństwem od 60 lat. Imponuje mi to, to moi bohaterowie

Tancerka uważa, że trwająca całe życie miłość jest możliwa. Udowodnili to jej dziadkowie, którzy od 60 lat stanowią szczęśliwe małżeństwo. Zdaniem Edyty Herbuś takie pary powinny stanowić wzór dla współczesnych młodych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź