Meble fryzjerskie

Meble fryzjerskie

Jeśli chcesz otworzyć salon fryzjerski, ale nie masz dużych funduszy, nie rozpaczaj. Fryzjer w klasie ekonomicznej to świetna okazja, aby spełnić marzenie i zostać odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą. Należy zauważyć, że nie wszyscy pójdą do elitarnego salonu i chętnie wybiorą opcję ekonomiczną. Niestety meble fryzjerskie będzie zmuszony kupić.

Meble dla salonów

Meble powinny być wykonane z trwałego i jednocześnie lekkiego materiału. Meble należy przykryć folią ochronną lub lakierem, co ułatwi czyszczenie powierzchni. Nawiasem mówiąc, meble w kabinie NIE powinny bać się wilgoci i częstego traktowania środkami dezynfekującymi. Ponadto jego powierzchnia musi być odporna na różne chemikalia (farby, roztwory do zwijania itp.). I oczywiście meble muszą wytrzymać wysokie temperatury i obciążenia mechaniczne. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zamówienie sprzętu. Meble dla fryzjera klasy ekonomicznej to:

 • Krzesła fryzjerskie – ten mebel jest jednym z głównych. Postaraj się o hydrauliczne fotele. Tak, są droższe, ale o wiele wygodniejsze. Możesz zaoszczędzić na czymś innym.
 • Zlew ceramiczny – u fryzjera to podstawa. Godna alternatywa – zlewozmywaki z włókna szklanego.
 • Lustro. Nie ma potrzeby zawieszania drogich luster z wieloma półkami i uchwytami – najczęściej są one puste.
 • Wózki. Powinny być pojemne, łatwe do przenoszenia i wygodne do przechowywania nożyczek, grzebieni, suszarek do włosów, żelazek i wielu innych rzeczy.
 • Meble do przedpokoju i poczekalni. Nawet w budżetowym salonie fryzjerskim powinno być: recepcja, sofa, fotele, mały stolik, przy którym goście mogą wygodnie usiąść, czekając na swoją kolej.
 • Meble dla personelu. Nie zapomnij o mistrzach. Powinni także mieć kącik, w którym mogą przebrać się, zrelaksować i zjeść przekąskę.

Jest to minimalna lista, którą należy uzupełnić w zależności od funkcji świadczonych usług.

Kilka ważnych zasad

Aby kupić meble fryzjerowi klasy ekonomicznej i nie żałować, postępuj zgodnie z tymi prostymi zasadami:

 • Nie kupuj używanego sprzętu – taniej, ale nowe.
 • Ominąć zbyt kuszące oferty. Nadmierne oszczędności nie są dobre – skąpcy płacą dwa razy.
 • Meble powinny wyglądać nowocześnie. Na szczęście oferta stylowych, ale jednocześnie niedrogich mebli jest ogromna.
 • Unikaj fantazyjnych elementów. Najbardziej akceptowalną opcją dla ekonomicznego fryzjera są dyskretne meble, pozbawione skomplikowanych elementów. Jasne siedzenia foteli i niekończące się lustra o skomplikowanych kształtach są tutaj zbędne.
 • Nawet najdroższe meble, jeśli się nimi nie zajmiemy, wkrótce staną się nieestetyczne z wyglądu. Utrzymuj swój sprzęt w czystości, a krzesła klientów nigdy nie będą puste.
 • I najważniejsza zasada – nie meble „robią” fryzjera, ale ludzie, którzy w nim pracują. Sprawni administratorzy i profesjonalni rzemieślnicy są gwarancją dobrobytu fryzjera klasy ekonomicznej.

Wymagania klientów

Meble dla fryzjerów to to, co gość widzi po raz pierwszy, przekraczając próg twojego zakładu. Współcześni klienci stali się znacznie bardziej wymagający pod względem wyglądu. Odwiedzający ocenia, jak zorganizowane są miejsca pracy fryzjerów. Jak wygodne są same meble, krzesła, umywalki, czy są potrzebne akcesoria i wygodne drobiazgi, to narzędzie jest dostępne u mistrza w specjalnych miejscach lub na biurku.

Previous Jaki nocleg w Ciechocinku wybrać?
Next Niewidzialna wycieraczka

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Rodzaje drukarek dostępnych na rynku

Kilkanaście lat temu jedynym miejscem, w którym można był wydrukować dokumenty tekstowe była drukarnia. Dzisiaj dokumenty te oraz fotografie można wydrukować sobie nawet we własnym domu. To zasługa drukarek, które

Strefa Biznesu 0 Comments

Komfortowa praca w biurze – jak ją zorganizować?

Praca biurowa wymaga pewnego zorganizowania. Bez niezbędnych przyborów i systemu ich przechowywania w biurze bardzo szybko zapanuje kompletny chaos. To z kolei doprowadzi do spowolnienia pracy i uczyni ją znacznie

Strefa Biznesu 0 Comments

Mniej niż 20 proc. firm korzysta z chmury

Jedynie 29 proc. krajowych firm korzysta w swojej działalności z technologii mobilnych, 18 proc. – z chmury obliczeniowej, a tylko 8 proc. z dużych zbiorów informacji oraz ich analizy (big data) – wynika z badania IDC

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź