Laseroterapia

Laseroterapia

Klinicyści stosują laseroterapię częściej niż kiedykolwiek wcześniej, aby pomóc w zmniejszeniu bólu i stanów zapalnych związanych z wieloma powszechnymi schorzeniami.

Tysiące lekarzy i pacjentów doświadczyło mocy laseroterapii i są zaznajomieni z jej efektami terapeutycznymi, ale dla tych, którzy nie są, oto 5 rzeczy, które każdy powinien o niej wiedzieć:

  1. Zmniejsza ból i stan zapalny bez skutków ubocznych

Terapia laserowa wykorzystuje proces zwany fotobiomodulacją. Fotony wnikają w tkankę i oddziałują z kompleksem cytochromowym c w mitochondriach. Ta interakcja wyzwala biologiczną kaskadę zdarzeń, która prowadzi do wzrostu metabolizmu komórkowego i zmniejszenia zarówno bólu jak i stanu zapalnego. W przeciwieństwie do leków, laseroterapia zmniejsza ból bez niepożądanych skutków ubocznych.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że pacjenci zgłaszają długotrwałe złagodzenie bólu. Podczas gdy liczba wymaganych zabiegów może się różnić w zależności od stopnia zaawansowania choroby, wielu pacjentów odczuwa trwałą ulgę już po kilku zabiegach.

  1. Może być stosowany w stanach ostrych i przewlekłych

W przypadku leczenia ostrych stanów chorobowych za pomocą terapii laserowej jest ona szczególnie skuteczna, gdy jest podawana jak najszybciej po urazie (przy założeniu, że nie ma aktywnego krwotoku). Im szybciej zmniejsza się stan zapalny i można rozpocząć proces gojenia, tym lepiej. W przypadku ostrych urazów, laseroterapia pomaga szybciej przywrócić organizm do normalnego funkcjonowania.

W stanach przewlekłych terapia laserowa stosowana jest najczęściej w celu zwalczania uporczywego bólu i stanów zapalnych. Laser terapeutyczny szczególnie dobrze nadaje się do leczenia schorzeń przewlekłych, ponieważ umożliwia klinicystom leczenie szerszego obszaru zainteresowania przy jednoczesnym dostarczaniu odpowiednich dawek terapeutycznych.

  1. Zabiegi mogą być dostosowane do każdej sytuacji

Lasery o większym zakresie mocy oferują wszechstronne możliwości obróbki. Laser, który może być ustawiony na działanie od 0,5 W aż do 25 W, pozwala lekarzowi na elastyczność w leczeniu niskim i powolnym lub przy maksymalnej mocy.

Dostępność wielu głowic terapeutycznych zapewnia klinicystom dodatkową elastyczność. Ważne jest posiadanie kilku opcji podawania leków, aby zapewnić, że metoda podawania leków jest odpowiednio dopasowana do sytuacji. Na przykład, w przypadku leczenia nad kośćmi widocznymi na zdjęciach, zaleca się stosowanie metody leczenia bezkontaktowego. Jednak podczas leczenia głębokich struktur tkankowych, takich jak np. sznurek hamujący, mocowanie kulki do masażu bezdotykowego najlepiej jest zredukować odbicie i rozproszenie, a także zachęcić do głębszej penetracji poprzez przemieszczanie nadmiaru płynów. Głowice zabiegowe o różnych rozmiarach mogą być również korzystne przy wykonywaniu zabiegów, które wymagają różnych poziomów precyzji.

Zaawansowane oprogramowanie jest kolejnym narzędziem, które pomaga w dostosowaniu leczenia. Laser pozwala klinicystom na tworzenie niestandardowych metod leczenia poprzez wybór regionu ciała, stanu i specyficznych cech pacjenta. Ekrany dotykowe i intuicyjny proces wyboru ułatwiają dostarczenie odpowiedniej dawki.

  1. Zabiegi – Dobre samopoczucie

Jednym z częstych pytań związanych z laseroterapią jest: „Jakie to uczucie?” W zależności od lasera, może on wywoływać małe lub żadne doznania, może też tworzyć delikatne, kojące ciepło. Wielu pacjentów otrzymujących terapię laserem cieszy się z tego doświadczenia, zwłaszcza gdy do masażu używa się głowicy kulowej do zabiegów, co często określa się mianem „masażu laserowego”.

Pacjenci poddawani zabiegom z wykorzystaniem laserów wyższej mocy również często zgłaszają szybki spadek bólu. W przypadku osoby cierpiącej na ból chroniczny efekt ten może być szczególnie wyraźny.

  1. Zabiegi są szybkie

Dzięki laserom zabiegi są szybkie, zwykle 5-10 minut, w zależności od wielkości, głębokości i ostrości leczonego stanu. Lasery dużej mocy są w stanie dostarczyć dużo energii w krótkim czasie, dzięki czemu dawki terapeutyczne są osiągane szybko. Dla osób o napiętym harmonogramie, zarówno pacjentów jak i klinicystów, szybkie i skuteczne zabiegi są koniecznością.

http://dermesta.pl/

Previous Dlaczego kochamy wodoodporne telefony?
Next Zalety diety śródziemnomorskiej

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dla kogo przeznaczone są okulary progresywne

Masz problemy z czytaniem lub widzeniem przedmiotów z bliska? Może próbowałeś nosić przy sobie zakupione w sklepie czytniki, ale Twój okulista sugeruje soczewki progresywne. Powinieneś się zanurzyć? Co to są

Life&Style 0 Comments

Jak dbać o kobiece zdrowie w każdym wieku?

Aby wyglądać i czuć się najlepiej w każdym wieku, ważne jest, aby dokonywać mądrych wyborów dotyczących stylu życia i zdrowia. Oto sześć prostych rzeczy, które kobiety mogą robić codziennie (lub

Life&Style 0 Comments

Moi dziadkowie są małżeństwem od 60 lat. Imponuje mi to, to moi bohaterowie

Tancerka uważa, że trwająca całe życie miłość jest możliwa. Udowodnili to jej dziadkowie, którzy od 60 lat stanowią szczęśliwe małżeństwo. Zdaniem Edyty Herbuś takie pary powinny stanowić wzór dla współczesnych młodych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź