KONKURS „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ 2017R. ” ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ 2017R. ” ROZSTRZYGNIĘTY

Policjant Służby Kryminalnej 2017 r ”W dniach 24 do 27 kwietnia 2017 roku na obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się III wojewódzkie eliminacje konkursu ,, Policjant Służby Kryminalnej 2017 r ”. Zawody organizowane były przy współudziale Wydziałów Kryminalnego, Kadr i Szkolenia oraz Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy.

W zmaganiach o tytuł najlepszego policjanta pionu kryminalnego brało udział 19 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki garnizonu kujawsko-pomorskiego. W skład każdej drużyny wchodzili policjanci operacyjni, dochodzeniowo śledczy, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz sprawujący nadzór nad pracą całego zespołu.

Konkurs podzielony był na kilka etapów w trakcie, których sprawdzana była wiedza z zakresu prawa karnego, pracy operacyjnej oraz zawodowej policjantów.

Pierwszą konkurencją, było zadanie polegające na podjęciu czynności na miejscu zdarzenia. W trakcie oględzin policjanci musieli wykazać się wiedzą na temat m in. prawidłowego zabezpieczenia śladów. Umiejętności i wiedza policjantów weryfikowane były także podczas zadań praktycznych takich jak test wiedzy czy kazus, gdzie zadaniem policjantów, było wskazanie odpowiedniej kwalifikacji czynu i wykazanie się specjalistyczną wiedzą na temat czynności procesowych i operacyjnych. Następnym etapem był sprawdzian umiejętności strzeleckich i udzielania pierwszej pomocy.

Po zakończeniu konkurencji wyłoniona została drużyna zwycięska oraz najlepsi funkcjonariusze, którzy od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Artura Malinowskiego odebrali nagrody, puchary i dyplomy. Do gratulacji dołączyli także przedstawicie NSZZ Policjantów i Kujawsko -Pomorskiej Grupy IPA.

W kategorii najlepsza drużyna zwyciężyła Komenda Miejska Policji w Toruniu

W kategorii najlepszy kierownik grupy: kom. Kamila Dzierzyk z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

W kategorii najlepszy policjant dochodzeniowy: mł. asp. Dariusz Pezacki z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią

W kategorii najlepszy policjant operacyjny: asp.szt.Marcin Mendasik z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie

W kategorii najlepszy technik kryminalistyczny: mł.asp. Mirosław Guliński – Komendy Powiatowej Policji w Rypinie

Komenda Miejska Policji w Toruniu, będzie reprezentowała garnizon kujawsko-pomorski w ogólnopolskim konkursie ,, Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017 ”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 6-8 czerwca 2017 r.

Warto dodać, że coroczna organizacja konkursu poza wyłonieniem najlepszych funkcjonariuszy pozwala także, na podnoszenie kwalifikacji zawodowych policjantów pionu kryminalnego, a tym samym wpływa na podnoszenie jakości ich pracy.

Previous ZARZUTY ZA KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW KRAJANKI BEZ AKCYZY
Next MAJÓWKA SPOKOJNA NA DROGACH POWIATU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dla tych, którym „Bezpiecznie chce się żyć”

Wczoraj w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu , przy ul. Gagarina odbyło się sympozjum ,,Bezpiecznie chce się żyć”. Patronat nad wydarzeniem miało Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie.

Wiadomości 0 Comments

Konfrontacja zakończona w szpitalu

Do 3 lat więzienia grozi sześcioosobowej grupie mężczyzn, którzy wdali się w bójkę. Do zdarzenia doszło przed wejściem na Dworzec Główny PKP. Jeden z uczestników trafił do szpitala z obrażeniami

Wiadomości 0 Comments

Aresztowany za wymuszenie rozbójnicze

Kiedy 29-letni obcokrajowiec chciał opuścić sklep, nie płacąc za zabrany towar, na jego drodze stanęła ochrona sklepu. Ten jednak zaczął się szarpać i zdołał uciec z częścią łupu. Przed wezwanymi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź