KONKURS „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ 2017R. ” ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ 2017R. ” ROZSTRZYGNIĘTY

Policjant Służby Kryminalnej 2017 r ”W dniach 24 do 27 kwietnia 2017 roku na obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się III wojewódzkie eliminacje konkursu ,, Policjant Służby Kryminalnej 2017 r ”. Zawody organizowane były przy współudziale Wydziałów Kryminalnego, Kadr i Szkolenia oraz Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy.

W zmaganiach o tytuł najlepszego policjanta pionu kryminalnego brało udział 19 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki garnizonu kujawsko-pomorskiego. W skład każdej drużyny wchodzili policjanci operacyjni, dochodzeniowo śledczy, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz sprawujący nadzór nad pracą całego zespołu.

Konkurs podzielony był na kilka etapów w trakcie, których sprawdzana była wiedza z zakresu prawa karnego, pracy operacyjnej oraz zawodowej policjantów.

Pierwszą konkurencją, było zadanie polegające na podjęciu czynności na miejscu zdarzenia. W trakcie oględzin policjanci musieli wykazać się wiedzą na temat m in. prawidłowego zabezpieczenia śladów. Umiejętności i wiedza policjantów weryfikowane były także podczas zadań praktycznych takich jak test wiedzy czy kazus, gdzie zadaniem policjantów, było wskazanie odpowiedniej kwalifikacji czynu i wykazanie się specjalistyczną wiedzą na temat czynności procesowych i operacyjnych. Następnym etapem był sprawdzian umiejętności strzeleckich i udzielania pierwszej pomocy.

Po zakończeniu konkurencji wyłoniona została drużyna zwycięska oraz najlepsi funkcjonariusze, którzy od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Artura Malinowskiego odebrali nagrody, puchary i dyplomy. Do gratulacji dołączyli także przedstawicie NSZZ Policjantów i Kujawsko -Pomorskiej Grupy IPA.

W kategorii najlepsza drużyna zwyciężyła Komenda Miejska Policji w Toruniu

W kategorii najlepszy kierownik grupy: kom. Kamila Dzierzyk z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

W kategorii najlepszy policjant dochodzeniowy: mł. asp. Dariusz Pezacki z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią

W kategorii najlepszy policjant operacyjny: asp.szt.Marcin Mendasik z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie

W kategorii najlepszy technik kryminalistyczny: mł.asp. Mirosław Guliński – Komendy Powiatowej Policji w Rypinie

Komenda Miejska Policji w Toruniu, będzie reprezentowała garnizon kujawsko-pomorski w ogólnopolskim konkursie ,, Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017 ”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 6-8 czerwca 2017 r.

Warto dodać, że coroczna organizacja konkursu poza wyłonieniem najlepszych funkcjonariuszy pozwala także, na podnoszenie kwalifikacji zawodowych policjantów pionu kryminalnego, a tym samym wpływa na podnoszenie jakości ich pracy.

Previous ZARZUTY ZA KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW KRAJANKI BEZ AKCYZY
Next MAJÓWKA SPOKOJNA NA DROGACH POWIATU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNE SUKCESY POLICJANTÓW Z TORUNIA W WYCISKANIU SZTANGI

Podczas 16 godzin zmagań, uczestnicy pucharu Europy WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc, sumując wszystkie próby, wycisnęli łącznie ponad 48 ton. Zawodnicy z całej Europy zmagali się z wyciskaniem ciężarów mocno

Wiadomości 0 Comments

Zaginiony odnaleziony nad Wisłą

Policyjne doświadczenie nie zawiodło i tym razem. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy patrolując w Toruniu okolice Bulwaru Filadelfijskiego i nabrzeże Wisły zauważyli młodzieńca, którego zaginięcie zgłoszono w komendzie

Wiadomości 0 Comments

Podpalacze nie unikną kary

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu ustalili kto stoi za podpaleniami pustostanów. Za kraty trafiło dwóch mężczyzn w wieku 30 i 24 lat. Starszy z nich to poszukiwany recydywista. Podpalacze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź