Komfortowa praca w biurze – jak ją zorganizować?

Komfortowa praca w biurze – jak ją zorganizować?

Praca biurowa wymaga pewnego zorganizowania. Bez niezbędnych przyborów i systemu ich przechowywania w biurze bardzo szybko zapanuje kompletny chaos. To z kolei doprowadzi do spowolnienia pracy i uczyni ją znacznie mniej przyjemną. Wybór artykułów biurowych jest dziś tak ogromny, że każdy bez trudu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – zarówno funkcjonalnie jak i estetycznie. Jak dobrać przybory biurowe, jak je zorganizować i na co warto zwrócić szczególnie baczną uwagę?

Artykuły biurowe – co trzeba mieć?

Początki funkcjonowania biura często wiążą się z wyborami dokonywanymi na „chybił-trafił”. Fraza „artykuły biurowe” każdemu coś mówi, jednak nie każdy wie, co dokładnie warto kupić. Oto krótka, uniwersalna lista przyborów, bez których prawdopodobnie nie obejdzie się żadne biuro.

  • Przybory do pisania

Ołówki, gumki, długopisy czy pióra – pracownik biurowy musi mieć czym pisać. Przyda się dość duży zapas, ponieważ długopisy lubią ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Marki produkujące artykuły biurowe, takie jak LOBOS, oferują ogromny wybór przyborów do pisania w rozmaitych kolorach i wzorach. Nie powinno zabraknąć także markerów (piszą po powierzchniach niedostępnych dla długopisu) oraz zakreślaczy do zaznaczania ważnych fragmentów tekstu.

  • Nożyczki i dziurkacze

To także bardzo przydatne narzędzia pracy – szczególnie tam, gdzie papier jest w ciągłym użyciu.

  • Taśma klejąca

Niepozorna i często zapominana, nieraz uratuje pracę, Taśmy w różnych szerokościach powinny się znaleźć w każdym biurze.

  • Zszywacze, pinezki, spinacze

Nie ma niczego, co generuje bałagan w biurze równie łatwo jak luźne, porozrzucane kartki. Solidny zszywacz z zapasem wkładów oraz pojemniczek ze spinaczami (także w wesołych, fantazyjnych kolorach i kształtach) pozwolą utrzymać je w ryzach. Zobacz ofertę  >>

Porządek na biurkach

Kupno odpowiednich przyborów to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać, by nie opanowały całej przestrzeni, tworząc niesamowity chaos i zabierając miejsce do pracy. Organizery na biurko są odpowiedzią na takie wyzwania. W biurach bardzo dobrze sprawdzają się też tablice korkowe lub do pisania markerem – pozwalają zawsze mieć pod ręką najważniejsze informacje. Kolorowy pojemnik na spinacze sprawi, że będzie się chciało utrzymywać ład, a stojak na długopisy zapobiegnie ich szybkiemu gubieniu. Warto się rozejrzeć – naprawdę nie brakuje dziś rozwiązań pozwalających uporządkować biurko.

Współpraca  z odpowiednią marką

Choć wybór odpowiednich artykułów biurowych jest bardzo ważny, nie powinien zaprzątać głowy pracowników dłużej, niż to konieczne. Dlatego warto znaleźć jedną, sprawdzoną markę, taką jak LOBOS, chętnie współpracujący z biurami i zaopatrujący je w przybory. Wybrana marka może okresowo przysyłać do biura katalogi, z których pracownicy po prostu wybiorą wszystko, co jest im niezbędne podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dodatkowym atutem firmy LOBOS jest szeroki wybór asortymentu. Kolorowe i estetyczne artykuły biurowe sprawią, że dzień za biurkiem będzie zwyczajnie przyjemniejszy – warto zadbać o taki miły akcent dla swoich pracowników.

Materiał zewnętrzny, zakodowani.pl

Previous Policjanci kierowali auta na drogi objazdowe
Next Zginął 24-letni kierowca ciężarówki

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Trzeba przyspieszyć wydatkowanie środków unijnych, żeby część pieniędzy nie przepadła

Opóźnienia we wdrażaniu Regionalnych Programów Operacyjnych wynoszą ok. 8 miesięcy w porównaniu z RPO z poprzedniej perspektywy finansowej – ocenia w listopadowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Do wykorzystania jest w sumie ok. 32,3 mld euro. NIK

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Mniej niż 20 proc. firm korzysta z chmury

Jedynie 29 proc. krajowych firm korzysta w swojej działalności z technologii mobilnych, 18 proc. – z chmury obliczeniowej, a tylko 8 proc. z dużych zbiorów informacji oraz ich analizy (big data) – wynika z badania IDC

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!