Jaka bateria wannowa do piecyka gazowego?

Jaka bateria wannowa do piecyka gazowego?

Zakup baterii wannowej, chociaż wydaje się kwestią banalną, może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli źródłem ciepłej wody jest piecyk gazowy. Jaka bateria wannowa zatem sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej?

Jaka bateria do wanny będzie dobrym rozwiązaniem?

Wybór odpowiedniej baterii wannowej jest problematyczny z tego względu, iż wybierając model, musimy pogodzić dwie kwestie – komfortu użytkowania oraz oszczędności wody. Jako użytkownikom zależy nam bowiem na tym, aby bateria szybko napełniła wannę wodą o optymalnej temperaturze, a jednocześnie gwarantowała racjonalne zużycie wody podczas codziennego prysznica. Nie zawsze bowiem serwujemy sobie relaksującą kąpiel.

Aby pogodzić te dwie kwestie, warto zdecydować się na baterię wannową, której słuchawka prysznicowa jest wyposażona w ogranicznik przepływu. Dzięki temu biorąc prysznic, zyskamy pewność, iż zużycie wody nie przekroczy około 10 litrów na minutę, niezależnie od tego, jak duży przepływ wody oferuje zakupiona przez nas bateria wannowa.

Obecnie oraz większą popularnością cieszą się baterie termostatyczne. Gwarantują one stałą temperaturę wypływającej wody, bez względu na zmiany parametrów instalacji grzewczej. Są proste w obsłudze oraz bezpieczne w użytkowaniu, a także pozwalają na ograniczenie zużycia wody. Nie zawsze mogą być jednak montowane.

Jeżeli ciepła woda będzie pochodzić z sieci miejskiej lub zasobnika pojemnościowego (zarówno elektrycznego, jak i współpracującego z kotłem gazowym), wówczas instalacja baterii termostatycznej jest możliwa. Gdy zaś źródłem ciepłej wody jest gazowy (lub elektryczny) podgrzewacz przepływowy bądź kocioł dwufunkcyjny, wtedy nie zaleca się montaży baterii termostatycznej. Dlaczego?

Gdy odkręcamy kran, termostat w sposób maksymalny otwiera dopływ gorącej wody. Pozwala to na szybkie uzyskanie żądanej (nastawionej) temperatury. To zaś wymusza na urządzeniu grzewczym działanie z pełną mocą. W konsekwencji sprzęt dostarcza użytkownikowi wodę o temperaturze wyższej niż żądana. W skutek tego termostat zamyka dopływ ciepłej wody. Doprowadza to do gaśnięcia płomienia na palniku podgrzewacza lub kotła. W takiej sytuacji instalacja ciepłej wody użytkowej nie działa prawidłowo.

Wadą baterii termostatycznych jest nie tylko to, iż w niektórych przypadkach ich montaż nie jest możliwy, ale również stosunkowo wysoka cena. Jeśli zatem mamy ograniczony budżet, z powodzeniem możemy zdecydować się na klasyczną baterię jednouchwytową.

Pozwala ona na szybkie, łatwe i bezproblemowe ustawienie strumienia i temperatury wypływającej z niej wody, co zaś zapewnia komfort użytkowania. Jest to również jedno z najtańszych urządzeń na rynku, dlatego nie musimy się obawiać, iż przepłacimy. Bogata oferta baterii wannowych jednouchwytowych sprawia, że z łatwością wybierzemy model, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Co najważniejsze, jeżeli źródłem ciepłej wody jest piecyk gazowy lub kocioł przepływowy, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie klasyczna bateria dwuuchwytowa. Pod jej korpusem ukryte są dwa zawory – jeden z nich przeznaczony jest do wody ciepłej, drugi zaś do zimnej, dzięki czemu możemy sterować nimi jednocześnie. By osiągnąć odpowiednią temperaturę, wystarczy odkręcić pokrętło z gorącą wodą, co włączy urządzenie grzewcze, a następnie dodawać po trochu zimnej wody, dzięki czemu osiągniemy żądaną temperaturę i nie wyłączymy podgrzewacza lub kotła.

Przy zakupie baterii wannowej warto także zwrócić uwagę na jej design. Na rynku nie brakuje prostych, klasycznych rozwiązań, jak i wariantów, które urzekają swym niepowtarzalnym i nowoczesnym wyglądem. To, na jaki model się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych upodobań oraz stylu, w jakim urządzamy łazienkę.

Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg różnorodnych baterii wannowych. Pamiętajmy jednak, że nie każdy model będzie pasować do piecyka gazowego. Nie sprawdzi się zwłaszcza modna obecnie bateria termostatyczna, jednak klasyczny model dwuuchwytowy będzie już odpowiedni. Wybierając baterię wannową, miejmy na uwadze także względy estetyczne. Wówczas stanie się ona prawdziwą ozdobą łazienki.

Previous Wypadek na skrzyżowaniu
Next Jak wybrać rolki dla dziecka?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak pielęgnować cerę nastolatków?

Często, dopiero gdy zaczynają się problemy z cerą w wieku młodzieńczym, tak naprawdę zaczynamy zastanawiać się nad codzienną rutyną pielęgnacyjną. Wcześniej używało się czegokolwiek, najczęściej mydła lub kosmetyków mamy. Gdy

Wiadomości 0 Comments

POTRĄCENIE PIESZEJ W STREFIE ZAMIESZKANIA

Dzisiaj około 9:40 na toruńskiej Starówce doszło do potrącenia pieszej. Kierowca dostawczego iveco podczas wykonywania manewru cofania nie zauważył przechodzącej pieszej. Kobieta trafiła do szpitala. Przypominamy, że na toruńskim Stary

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny wypadek w Obrowie

Siedem osób podróżowało oplem corsą. Na łuku drogi przy stacji benzynowej kierowca stracił panowanie nad pojazdem i auto dachował w rowie. Zginął kierowca i jeden z pasażerów, którego tożsamość w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź