Jak pielęgnować cerę nastolatków?

Jak pielęgnować cerę nastolatków?

Często, dopiero gdy zaczynają się problemy z cerą w wieku młodzieńczym, tak naprawdę zaczynamy zastanawiać się nad codzienną rutyną pielęgnacyjną. Wcześniej używało się czegokolwiek, najczęściej mydła lub kosmetyków mamy.

Gdy pojawia się nastoletni trądzik, zaczynamy trochę panikować, bo okazuje się, że nic nie wiemy na temat pielęgnacji skóry. To jednak nic trudnego wystarczy przestrzegać kilku podstawowych kroków i dobrać odpowiednie kosmetyki dla nastolatków.

Jak powinna wyglądać prawidłowa rutyna pielęgnacyjna?

Jeśli używamy makijażu, pierwszym krokiem powinien być skuteczny, dokładny, ale delikatny demakijaż. Nie chcemy podrażnić skóry, a już na pewno nie naruszajmy zmian trądzikowych. Takie działanie sprawi, że szybciej rozprzestrzenią się one na całej twarzy. Następnym krokiem jest kolejne oczyszczenie skóry, już po demakijażu. Również nie powinno ono być zbyt agresywne. Zamiast intensywnie trzeć twarz silnymi preparatami, postawmy na delikatne masowanie skóry, ale za to poświęćmy temu więcej uwagi i czas.

Po oczyszczaniu czeka nas tonizowanie cery. To bardzo ważny krok, który bywa pomijany. Pomoże on przywrócić naturalne pH skóry, dzięki czemu nie będzie ona podrażniona. Tonizowana twarz ma mniejsze tendencje do generowania wyprysków. Następnie możemy nałożyć na twarz serum i krem lub sam krem — decyzja należy do nas. Nawilżanie skóry jest niezwykle istotne, nawet jeśli mamy cerę tłustą. Często przestaje ona nadmiernie produkować sebum, gdy poziom nawilżenia jest wyregulowany. Więcej kremu nie zawsze oznacza więcej błyszczenia.

Jak dobrać kosmetyki dla nastolatków?

Musimy najpierw ustalić, jaki mamy rodzaj cery, aby można było dobrać odpowiednie kosmetyki dla nastolatków. Jeśli nasza skóra potrzebuje nawilżenia, jest wrażliwa, a nawet odstają nam suche skórki, to mamy do czynienia oczywiście z cerą suchą. Potrzebuje ona dużo więcej nawilżenia i ochrony, nie tylko od zewnątrz. Przede wszystkim pijmy dużo wody.

Kremy powinny być gęste i bogate, tworzyć na skórze warstwę ochronną, ale oczywiście też dobrze się wchłaniać. Jeśli krem pozostaje na powierzchni skóry, oznacza to, że nie jest odpowiedni i zamiast nawilżyć, zatka nam pory. Dla cery suchej poleca się także częste maseczki nawilżające, przynajmniej dwa-trzy razy w tygodniu.

Cera tłusta z kolei charakteryzuje się tym, że często się świeci, na skórze powstaje tłusty film, który także przyczynia się do zatykania porów i ogólnego nieestetycznego wyglądu. Na takiej cerze trudno utrzymuje się makijaż — szybciej zaczyna on „spływać”. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy agresywniej oczyszczać skórę, a wręcz przeciwnie.

Często powodem nadprodukcji sebum jest odruch obronny skóry. Kosmetyki dla nastolatków do mycia twarzy nie powinny zawierać silnych detergentów. Być może nie tonizujemy skóry twarzy lub nasz tonik zawiera alkohole. Powodem także może być używanie mydła, które zaburza równowagę pH.

Kolejnym rodzajem cery jest cera mieszana, która zawiera w sobie równocześnie dwa powyższe przykłady. Może przetłuszczać się w sferze T, a przesuszać na policzkach. Wtedy najlepiej stosować różne kosmetyki dla nastolatków na różnych fragmentach twarzy, ale też nie dajmy się zwariować. Z reguł wystarczy, że krem będzie inny. Taka cera potrafi być zmorą, szczególnie jeśli do tego jeszcze dojdzie trądzik.

Previous Jak radzić sobie po powrocie z urlopu do pracy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NERWOWA PARA

Kłócąc się między sobą wyładowali emocje na zaparkowanych pojazdach przy ul. Popiełuszki w Toruniu. Zniszczyli w ten sposób drzwi w drogim bmw i urwali lusterko w nowej toyocie auris. Teraz

Wiadomości 0 Comments

Areszt za wymuszenia rozbójnicze

Policjanci z toruńskiego Rubinkowa zatrzymali 50-latka podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze. Mężczyzna chciał wymusić pieniądze od pracownicy punktu handlowego w jednej z galerii. Jego kolejną ofiarą padła kobieta, od której żądał

Wiadomości 0 Comments

Śmiertelne potrącenie na pasach

Kierujący samochodem nissan primera jadący w kierunku Szosy Chełmińskiej chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, zmienił gwałtownie pas z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź