Jak naprawić ekoskórę?

Jak naprawić ekoskórę?

Naturalna skóra to materiał, który jest stosunkowo drogi. Coraz częściej więc na rynku pojawiają się buty, torebki czy meble wykonane z ekoskóry. Ekoskóra jest materiałem bardzo chętnie wykorzystywanym także do produkcji samochodowej tapicerki.

Czym jest ekoskóra?

Ekoskóra to materiał, który jest znany od bardzo dawna. Występował jednak wcześniej pod innymi nazwami. Nazywano go sztuczną lub syntetyczną skórą, czasem także skajem czy dermą. Z wyglądu ekoskóra bardzo udanie imituje skórę naturalną. W porównaniu jednak ze skórą naturalną, ekoskóra ma gorsze właściwości oddychające. Pewne niedogodności wynikające z użytkowania odzieży czy mebli wykonanych z ekoskóry rekompensuje ich niższa cena.

Ekoskóra wykorzystywana jest nie tylko do produkcji odzieży, obuwia, drobnych dodatków galanteryjnych czy mebli. Jest to materiał, z którego wykonywane są także tapicerki w siedziskach na łodziach (ekoskóra jest bardziej odporna na działanie słonej wody niż skóra naturalna), siedzenia motocyklowe. Wykorzystuje się ją również do tapicerowania foteli fryzjerskich, dentystycznych i kosmetycznych. Z ekoskóry wykonywane są także siedzenia w miejskich autobusach, tramwajach, pociągach podmiejskich. Ekoskórą pokryte są także siedzenia w samochodach osobowych.

Jak dbać o ekoskórę?

Ekoskóra jest bardziej odporna od skóry naturalnej, nie oznacza to jednak, że nie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednio pielęgnowana zachowa doskonały wygląd przez wiele lat. Z domowych środków bardzo dobrze sprawdza się zwykłe szare mydło. Należy zetrzeć go trochę do miski z wodą i wyczyścić tapicerkę używając miękkiej ściereczki. Ekoskóra podobnie jak naturalna nie lubi zbyt długiego kontaktu z wodą. Po umyciu kanapy i siedzeń koniecznie musimy je wytrzeć do sucha. Warto pamiętać, że wszystkie zabrudzenia da się łatwiej usunąć, gdy są jeszcze świeże. Oczywiście do czyszczenia ekoskóry możemy użyć specjalnych preparatów, które są dostępne na rynku. Preparaty zawsze stosujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Tapicerkę w samochodzie wykonaną z ekoskóry należy czyścić regularnie, przynajmniej dwa razy w miesiącu. Pamiętajmy, że uporczywych plam nie należy czyścić agresywnymi środkami, gdyż tapicerka może zostać uszkodzona.

Czy uszkodzona ekoskórę da się naprawić?

Wszystko z czasem nosi ślady użytkowania, również najstaranniej pielęgnowane siedzenia czy inne rzeczy z ekoskóry. Pojawia się więc pytanie, czy naprawa ekoskóry jest możliwa? Okazuje się, że na pewno pewne uszkodzenia dadzą się naprawić. Bez większego problemu, nawet sami, naprawimy małe przetarcia lub pęknięcia. Możemy je zszyć używając specjalnych nici i igły do skóry. Zarówno nici jak i igłę kupimy w pasmanterii. Szpulka nici kosztuje około 5 zł. Oprócz tego potrzebny nam będzie transparentny klej, który służy do naprawy uszkodzeń w materiał ze skóry. Po zszyciu uszkodzenia zalewamy je klejem, gdy zaschnie usuwamy szwy. Większe uszkodzenia naprawimy naszywając łatkę w takim samym kolorze co tapicerka. Zawsze też możemy zwrócić się o pomoc w naprawie uszkodzeń do specjalisty.

Previous Wybieramy meble do salonu fryzjerskiego
Next Chciał odzyskać dowód rejestracyjny, usłyszał zarzuty

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Woskowanie samochodu

Utrzymanie samochodu w czystości, serwisie i konserwacji to najlepszy sposób na przedłużenie jego żywotności. Podczas gdy większość właścicieli samochodów, ciężarówek i SUV-ów koncentruje się na konserwacji silnika, przekładni i zawieszenia,

Motoryzacja 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Motoryzacja 0 Comments

Młotki budowlane, młotki brukarskie – rodzaje i zastosowanie

Młotki budowlane są przeznaczone głównie na budowę, jednakże znajdują zastosowanie też w gospodarstwach domowych i różnorodnych firmach. Co ciekawe, na rynku znajdziemy sporo rodzajów takich młotków, z których dobrać należy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź