Jak napisać CV – poradnik

Jak napisać CV – poradnik

Czy wiesz, że rekruterzy spędzają średnio tylko 75 sekund czytając twoje CV? Oznacza to, że masz nieco ponad minutę, aby sprzedać siebie i swoje mocne strony czytelnikowi.

Oto nasze wskazówki, jak napisać dobre CV:

  • Długość. Upewnij się, że Twoje CV nie ma więcej niż dwie strony. Wybierz wyraźną, czytelną czcionkę i trzymaj się kilku rozmiarów czcionki w całym CV. Korpus CV nie powinien być mniejszy niż rozmiar 11 czcionki.
  • Układ. Zamiast umieszczać „Curriculum Vitae” na górze, umieść swoje imię i nazwisko i zrób je większe, scentralizowane i pogrubione. Następnie należy podać swój adres, a następnie adres e-mail i numer kontaktowy.
  • Opis. Napisz krótki opis osobisty bezpośrednio pod swoimi danymi kontaktowymi. Upewnij się, że nie ma ono więcej niż pięć zdań i powinno zawierać informacje o tym, kim jesteś, co możesz wnieść do stołu i jakie są Twoje cele zawodowe. Upewnij się, że dostosujesz swoje CV do każdej pracy, o którą się ubiegasz. Zidentyfikuj umiejętności w specyfikacji stanowiska i dołącz do niej przykłady tych umiejętności. Spraw, by każda wersja Twojego CV wyraźnie odzwierciedlała Ciebie jako idealnego kandydata na dane stanowisko.
  • Historia zatrudnienia. W pierwszej kolejności wymień swoją najnowszą pracę, a w układzie graficznym pogrubioną czcionką nazwę stanowiska i firmę, w której pracowałeś, z podaniem w nawiasie daty zatrudnienia. Zastanów się nad rolą, o którą się ubiegasz i podaj wszystkie kluczowe punkty, które mogą mieć związek z potencjalnym pracodawcą. Nie kopiuj po prostu opisu swojej pracy bez zastanowienia. Bądź konkretny, precyzyjny i miło jest skończyć na kilku rzeczowych informacjach o tym, jak pozytywnie wpłynąłeś na firmę.
  • Wykształcenie. Podaj kwalifikacje, przedmiot, stopień, instytucję i datę. Upiększanie swoich ocen jest oszustwem i możesz zostać przyłapany na gorącym uczynku. Podaj dodatkowe informacje tylko wtedy, gdy pomogą one rekrutującemu zrozumieć kontekst wykształcenia w odniesieniu do roli, o którą się ubiegasz.

Oprócz kwalifikacji, pomóż sobie wyróżnić się z tłumu, wymieniając wszelkie dodatkowe umiejętności lub inne informacje, które wzmocnią Twoją aplikację. Może to obejmować szkolenia, umiejętności językowe, odpowiednie nagrody lub członkostwo w organizacjach zawodowych.

Na koniec, przeczytaj swoje CV zanim wciśniesz przycisk „wyślij” i poproś kogoś innego o podwójne sprawdzenie, na wypadek gdyby jakieś błędy ortograficzne lub gramatyczne prześlizgnęły się przez sieć.

Więcej poradników o tym jak napisać dobre CV znajdziecie na http://rekrutacjahr.pl/

Previous Chemikalia: eksport
Next Xiaomi kończy 10 lat: Historia tego, jak gigant techniczny ewoluował przez lata

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Trzeba przyspieszyć wydatkowanie środków unijnych, żeby część pieniędzy nie przepadła

Opóźnienia we wdrażaniu Regionalnych Programów Operacyjnych wynoszą ok. 8 miesięcy w porównaniu z RPO z poprzedniej perspektywy finansowej – ocenia w listopadowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Do wykorzystania jest w sumie ok. 32,3 mld euro. NIK

Strefa Biznesu 0 Comments

Fotoobraz

Profesjonalne drukowanie zdjęć pozwala zmaterializować obrazy i uczynić je bardziej „obszernymi” – ten poziom percepcji nie jest dostępny podczas oglądania wersji cyfrowych na monitorze. Co więcej, nawet w erze informacyjnej

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarnia internetowa – czy warto tam zamawiać?

W tej chwili zamówienia w sklepach internetowych wielu osobom weszły wręcz w nawyk. Raczej nikt nie uznaje tego za coś niezwykłego – chociaż kiedyś tak niewątpliwie było. W tej chwili

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź