Jak napisać CV – poradnik

Jak napisać CV – poradnik

Czy wiesz, że rekruterzy spędzają średnio tylko 75 sekund czytając twoje CV? Oznacza to, że masz nieco ponad minutę, aby sprzedać siebie i swoje mocne strony czytelnikowi.

Oto nasze wskazówki, jak napisać dobre CV:

  • Długość. Upewnij się, że Twoje CV nie ma więcej niż dwie strony. Wybierz wyraźną, czytelną czcionkę i trzymaj się kilku rozmiarów czcionki w całym CV. Korpus CV nie powinien być mniejszy niż rozmiar 11 czcionki.
  • Układ. Zamiast umieszczać „Curriculum Vitae” na górze, umieść swoje imię i nazwisko i zrób je większe, scentralizowane i pogrubione. Następnie należy podać swój adres, a następnie adres e-mail i numer kontaktowy.
  • Opis. Napisz krótki opis osobisty bezpośrednio pod swoimi danymi kontaktowymi. Upewnij się, że nie ma ono więcej niż pięć zdań i powinno zawierać informacje o tym, kim jesteś, co możesz wnieść do stołu i jakie są Twoje cele zawodowe. Upewnij się, że dostosujesz swoje CV do każdej pracy, o którą się ubiegasz. Zidentyfikuj umiejętności w specyfikacji stanowiska i dołącz do niej przykłady tych umiejętności. Spraw, by każda wersja Twojego CV wyraźnie odzwierciedlała Ciebie jako idealnego kandydata na dane stanowisko.
  • Historia zatrudnienia. W pierwszej kolejności wymień swoją najnowszą pracę, a w układzie graficznym pogrubioną czcionką nazwę stanowiska i firmę, w której pracowałeś, z podaniem w nawiasie daty zatrudnienia. Zastanów się nad rolą, o którą się ubiegasz i podaj wszystkie kluczowe punkty, które mogą mieć związek z potencjalnym pracodawcą. Nie kopiuj po prostu opisu swojej pracy bez zastanowienia. Bądź konkretny, precyzyjny i miło jest skończyć na kilku rzeczowych informacjach o tym, jak pozytywnie wpłynąłeś na firmę.
  • Wykształcenie. Podaj kwalifikacje, przedmiot, stopień, instytucję i datę. Upiększanie swoich ocen jest oszustwem i możesz zostać przyłapany na gorącym uczynku. Podaj dodatkowe informacje tylko wtedy, gdy pomogą one rekrutującemu zrozumieć kontekst wykształcenia w odniesieniu do roli, o którą się ubiegasz.

Oprócz kwalifikacji, pomóż sobie wyróżnić się z tłumu, wymieniając wszelkie dodatkowe umiejętności lub inne informacje, które wzmocnią Twoją aplikację. Może to obejmować szkolenia, umiejętności językowe, odpowiednie nagrody lub członkostwo w organizacjach zawodowych.

Na koniec, przeczytaj swoje CV zanim wciśniesz przycisk „wyślij” i poproś kogoś innego o podwójne sprawdzenie, na wypadek gdyby jakieś błędy ortograficzne lub gramatyczne prześlizgnęły się przez sieć.

Więcej poradników o tym jak napisać dobre CV znajdziecie na http://rekrutacjahr.pl/

Previous Chemikalia: eksport
Next Xiaomi kończy 10 lat: Historia tego, jak gigant techniczny ewoluował przez lata

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Meble fryzjerskie

Jeśli chcesz otworzyć salon fryzjerski, ale nie masz dużych funduszy, nie rozpaczaj. Fryzjer w klasie ekonomicznej to świetna okazja, aby spełnić marzenie i zostać odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą. Należy zauważyć, że

Strefa Biznesu 0 Comments

W 2018 roku wejdą w życie nowe unijne przepisy o ochronie danych osobowych

Unijne rozporządzenie GDPR, które zacznie obowiązywać za półtora roku, nałoży na przedsiębiorstwa szereg nowych regulacji w zakresie pozyskiwania danych osobowych i zarządzania nimi. Ponad połowa firm wciąż nie wie o  istnieniu rozporządzenia, a tylko

Strefa Biznesu 0 Comments

Rząd zajmie się kolejnymi ułatwieniami dla przedsiębiorców

Kolejne projekty w ramach pakietu „100 zmian dla firm” trafią na posiedzenie rządu. Będzie to duża nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego, która ma przyspieszyć procedury, a także pakiet wierzycielski, który ułatwi przedsiębiorcom odzyskiwanie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź