Jak kolor płytek wpływa na nastrój?

Jak kolor płytek wpływa na nastrój?

Wiadomo, że kolory mają pewien wpływ na naszą osobowość i nastroje. Mając to na uwadze, niektóre kolory lepiej niż inne pasują do niektórych pomieszczeń. Poniżej znajduje się nasz przewodnik po tym, jak wykorzystać kolorystykę do stworzenia nastroju…

Brązowy schemat kolorów

Podobny do szarości – brąz jest kolorem neutralnym, który rzadko wychodzi z mody. Kolor naturalnego drewna i natury – brąz nie pojawia się na kole kolorów, a z kolei uzupełnia wszystkie inne kolory i jest niezwykle uniwersalny. Jest kolorem przyziemnym i bezpiecznym, generującym emocje stabilności i ochrony.

Obszary użytkowe: Doskonale sprawdza się jako podłoga z efektem drewna w każdym pomieszczeniu – ale także jako spokojny, ale elegancki kolor w salonie.

Schemat kolorów czerwonych

Jest to szczególnie mocny i żywy kolor. Jest ciepły i przyjazny i przyciąga wzrok lepiej niż jakikolwiek inny kolor (dlatego znaki ostrzegawcze i światła drogowe są czerwone). Jednak kolor czerwony może również wywoływać uczucie głodu i apetytu (dlatego korzystają z niego restauracje).

Obszary użytkowe: Czerwony jest idealny w kuchni, która jest pozytywnym, ciepłym i ruchliwym pomieszczeniem, w którym można zaspokoić apetyt!

Schemat kolorów żółtych

Jest to radosny, optymistyczny kolor, który jest przyjazny i letni. Pomyślcie o żonkilach, kanarkach i słońcu. Żółty jest preferowanym kolorem uzupełniającym kolor czerwony lub niebieski i można argumentować, że lepiej nadaje się jako kolor drugorzędny, ponieważ zbyt intensywny i zbyt żywy może być dość uciążliwy.

Obszary użytkowe: Żółty dobrze sprawdza się w korytarzu, ponieważ jest idealnym miejscem, aby wprawić się w pozytywny nastrój – wychodząc z domu z uśmiechem na twarzy i wracając do domu natychmiast czuć się zrelaksowanym.

Schemat kolorów niebieskich

Chłodny i relaksujący kolor. Niebieski” obejmuje szerokie spektrum, a różnica pomiędzy jasnym i ciemnym błękitem jest ogromna zarówno w połączeniu tonowym jak i emocjonalnym. Niebieski jest powszechnie kojarzony z wodą i relaksem, co czyni go idealnym do łazienki. Jest on na tyle uniwersalny, że może być stosowany w salonach, kuchniach, a nawet sypialniach.

Obszary użytkowe: Łazienka jest prawdziwym domem koloru niebieskiego – dlatego jest używana w basenach na całym świecie. Aby stworzyć idealne, relaksujące środowisko wodne, zmieszaj niebieskie i białe płytki jako kolory główne i drugorzędne.

Schemat kolorów fioletowych

Jest to tradycyjnie kolor królów i cesarzy – reprezentujący władzę, kreatywność i bogactwo. Jednak podobnie jak w przypadku błękitu, zróżnicowanie odcieni jest ogromne. Ciemniejszy fiolet działa najlepiej jako akcent lub kolor drugorzędny i dodaje ciepła i bogactwa. Jasne odcienie chłodzą i relaksują w taki sam sposób jak błękit – ale są nieco cieplejsze.

Obszary użytkowe: Idealny do sypialni, a nawet łazienki.

System zielonych kolorów

Kolor natury i równowaga, ale również związane z pieniędzmi. Zieleń odpręża i inspiruje oraz najlepiej nadaje się do domowego biura. Psychologowie od dawna twierdzą, że dodanie rośliny do środowiska pracy lub spojrzenie przez okno na jakąś naturalną zieleń pomoże w koncentracji i skupieniu się.

Obszary użytkowe: Dodanie zieleni do kolorystyki środowiska pracy zainspiruje do relaksu, skupienia i kreatywności.

Schemat kolorów szarości

Fajne i ponadczasowe. Kolor naturalnego kamienia i gliny. Szarość jest kolorem, który nigdy nie wyjdzie z moy i będzie uzupełnieniem każdego koloru na kole kolorów. Podłoga z efektem szarości lub kamienia będzie idealnie pasować do wszystkich akcesoriów, które posiadasz – i nadal będzie pasować, jeśli zmienisz swoją kolorystykę. Szarość jest kolorem neutralnym, który do pracy wymaga dominującego koloru – w przeciwnym razie może być dość nudna w stosunku do betonu. Szarość działa w podobny sposób jak czerń, ale nie jest szorstka – jest idealną bazą dla innych, bardziej żywych kolorów, z którymi trzeba się zmierzyć.

Schemat kolorów różowych

Co ciekawe, jedyny odcień innego koloru, który ma swoją własną nazwę, to różowy. Różowy jest w rzeczywistości jasnoczerwony. Jednak różowy znajduje się gdzieś pomiędzy czerwienią a fioletem. Może być dominujący i obezwładniający lub kojący i uspokajający. Nie tak zimny jak niebieski, ale nie tak ciepły jak fioletowy.

Schemat kolorów czarno-białych

Absolutna klasyka. Oba te kolory najlepiej nadają się jako kolory akcentujące – choć biel może być w razie potrzeby stosowana jako kolor dodatkowy. Kolory te najlepiej nadają się do wzmocnienia innych kolorów w ramach schematu. Oczywiście biel tworzy obraz lekkości i potęguje wrażenie przestrzeni w pomieszczeniu, podczas gdy czerń dodaje głębi i może sprawić, że przestrzeń wydaje się dużo mniejsza.

http://lazienkowe-aranzacje.pl/a/ooqf,psychologia-koloru-plytek-jak-kolor-plytek-wplywa-na-twoj-nastroj-czesc-2-2

Previous Wyciskarki wolnoobrotowe: Hurom One Stop H-A1
Next Dlaczego kochamy wodoodporne telefony?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Osoby na diecie nie muszą rezygnować ze świątecznych potraw

Podczas świąt trudno się oprzeć pokusie tradycyjnych potraw i łatwo przesadzić z ilością. Dlatego dietetycy przede wszystkim zalecają umiar oraz zwracanie uwagi na to, co jemy i w jakich ilościach. Warto też zastosować kilka

Life&Style 0 Comments

5 Korzyści płynących z antykoncepcji poza prewencją ciąży

Tabletki antykoncepcyjne zapobiegają ciąży, zatrzymując miesięczne cykle owulacyjne i zagęszczając śluz szyjki macicy w celu zablokowania aktywności plemników. Jednak tabletki i inne hormonalne metody kontroli urodzeń, takie jak implanty, plastry

Life&Style 0 Comments

Właściwości lecznicze marihuany – czyli o marihuanie medycznej

Kiedy pada słowo „marihuana” większość osób od razu myśli o narkotyku. Takie skojarzenia oczywiście są uzasadnione, ponieważ przez wiele lat konopie znane były właśnie jako roślina, z której produkuje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź