5 Korzyści płynących z antykoncepcji poza prewencją ciąży

5 Korzyści płynących z antykoncepcji poza prewencją ciąży

Tabletki antykoncepcyjne zapobiegają ciąży, zatrzymując miesięczne cykle owulacyjne i zagęszczając śluz szyjki macicy w celu zablokowania aktywności plemników. Jednak tabletki i inne hormonalne metody kontroli urodzeń, takie jak implanty, plastry i wkładki uszne, mają wiele innych zalet. Oto kilka informacji, które pomogą Ci określić, które opcje są dla Ciebie odpowiednie.

Jakie są inne zastosowania kontroli urodzeń niż ciąża?

  1. Skurcze menstruacyjne

Kontrola urodzeń łagodzi skurcze menstruacyjne, które mogą powodować poważny ból, a nawet prozaiczne zadania stają się wyzwaniem. Regulując poziom hormonów i zapobiegając owulacji, kontrola urodzeń zapobiega skurczom ścian macicy i powodowaniu silnego dyskomfortu. Zapobiega również ostrym bólom, które mogą wystąpić podczas owulacji i może zapobiec objawom ZNP.

  1. Leczenie endometriozy

Endometrioza powoduje, że tkanka maciczna rozrasta się poza macicą, co powoduje krwawienie, stan zapalny, ból miednicy i zmniejszenie płodności. Ponieważ kontrola urodzeń może spowodować, że organizm pominie okresy menstruacyjne, zmniejsza ona objawy endometriozy.

  1. Leczenie trądziku

Jajniki wydzielają zarówno męskie, jak i żeńskie hormony, które mogą powodować trądzikowe odparzenia. Zapobieganie jajeczkowaniu pozwala na oczyszczenie skóry przy jednoczesnej redukcji owłosienia podbródka wspieranego przez nadmiar progesteronu w organizmie. Zmniejsza również wzrost włosków nad wargą, na brzuchu i między piersiami.

  1. Regulacja okresu

Zaburzenia równowagi hormonalnej nie tylko powodują skurcze i trądzik, ale mogą również powodować obfite krwawienie miesiączkowe i nieregularne miesiączki. Kontrola urodzeń łagodzi obfite krwawienie z powodu przerzedzenia wyściółki macicy. Pozwala to organizmowi na zatrzymanie większej ilości krwi i zmniejsza objawy anemii, takie jak zmęczenie.

  1. Zmniejsza ryzyko wystąpienia cystyki jajnikowej

Czasami podczas cyklu owulacyjnego na jajnikach pojawiają się torbiele wypełnione płynem. W przypadku wybuchu torbiele powodują poważne bóle miednicy, zawroty głowy i omdlenia, mdłości i wymioty oraz wzdęcia brzucha. Ponieważ organizm nie owuluje podczas kontroli urodzeń, torbiele te nie mają możliwości powstania.

Więcej informacji na ginekologiabeztajemnic.pl

Previous Drukowanie wizytówek: Wybór koloru i tekstury papieru
Next Czy fobie społeczne są coraz poważniejszym problemem?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Szybkie operacje kręgosłupa endoskopem. Nowoczesne metody leczenia

Schorzenia kręgosłupa wcale nie są domeną osób starszych. Coraz młodsi pacjenci trafiają do specjalisty, by usłyszeć diagnozę „choroba krążka międzykręgowego”. Czy w takim wypadku jedynym ratunkiem są klasyczne, mocno inwazyjne

Life&Style 0 Comments

Jak kolor płytek wpływa na nastrój?

Wiadomo, że kolory mają pewien wpływ na naszą osobowość i nastroje. Mając to na uwadze, niektóre kolory lepiej niż inne pasują do niektórych pomieszczeń. Poniżej znajduje się nasz przewodnik po

Life&Style 0 Comments

Prawie 70 proc. rodziców w Polsce nie edukuje swoich dzieci finansowo

Brak umiejętności poruszania się w skomplikowanym świecie ekonomicznym może prowadzić do wykluczenia finansowego – ocenia Agata Trzcińska, psycholog ekonomiczny z Uniwersytetu Warszawskiego. Edukację warto zacząć jak najwcześniej. Blisko 90 proc. Polaków ma tego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź