6-stopniowy poradnik dotyczący przechowywania kart charakterystyki

6-stopniowy poradnik dotyczący przechowywania kart charakterystyki

Kiedy prowadzisz biznes, nigdy nie brakuje rzeczy do zrobienia. Często może się wydawać, że nie da się być na bieżąco ze wszystkimi wciąż zmieniającymi się przepisami GHS dotyczącymi substancji chemicznych w miejscu pracy – ale można to zrobić.

Globalne zarządzanie bezpieczeństwem może pomóc w zapewnieniu, że karty charakterystyki (SDS) są łatwo dostępne, aktualne i łatwo dostępne z komputerów, tabletów i urządzeń przenośnych.

Postępując zgodnie z tymi sześcioma krokami, będziesz miał pewność, że prawidłowo wdrożysz skuteczny program komunikacji zagrożeń:

Krok 1. Nauka i przydzielanie

 • Zapoznaj się z normą komunikacji zagrożeń OSHA i jej przepisami, aby lepiej określić, co jest potrzebne do zachowania zgodności z przepisami w miejscu pracy.
 • Wyznaczyć osobę odpowiedzialną za koordynację wdrażania skutecznego programu komunikacji zagrożeń, który obejmuje wszystkie niezbędne elementy, w tym szkolenia.

Krok 2. Przygotowanie i wdrożenie

 • Przygotuj pisemny plan wskazujący, w jaki sposób w Twoim miejscu pracy będą przekazywane informacje o zagrożeniach dla etykiet i innych form ostrzeżeń, karty charakterystyki oraz informacje i szkolenia pracowników.
 • Przygotuj listę inwentaryzacyjną wszystkich niebezpiecznych substancji chemicznych w miejscu pracy przy użyciu identyfikatora chemicznego (CAS#), aby móc śledzić status kart charakterystyki substancji niebezpiecznych i etykiet dla konkretnej niebezpiecznej substancji chemicznej.

Krok 3. Etykieta

 • Na pojemnikach transportowych należy przechowywać etykiety z następującymi informacjami: identyfikator chemiczny, słowo sygnałowe, piktogramy, zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia, zwroty wskazujące środki ostrożności oraz nazwę, adres i numer telefonu osoby odpowiedzialnej.
 • Oznakować pojemniki w miejscu pracy, jeżeli jest to wymagane, tak jak każdy pojemnik z niebezpiecznymi chemikaliami w miejscu pracy, musi zawierać co najmniej identyfikator chemiczny i ogólne informacje dotyczące zagrożeń związanych z daną substancją chemiczną.

Krok 4. Utrzymanie

 • Dla każdej niebezpiecznej substancji chemicznej w miejscu pracy należy przechowywać karty charakterystyki substancji niebezpiecznych, zawierające szczegółowe informacje o każdej z nich.
 • Zadbaj o to, aby karty charakterystyki były łatwo dostępne dla pracowników przebywających na stanowiskach pracy podczas ich zmian roboczych.  Dostępne jest oprogramowanie, które pomoże Ci w łatwym tworzeniu kart charakterystyki substancji niebezpiecznej w oparciu o wymagane normy, zarządzaniu i utrzymaniu kolekcji kart charakterystyki substancji niebezpiecznej, jak również w dostępie do bezpiecznych kart charakterystyki substancji niebezpiecznej w chmurze w dowolnym momencie.

Krok 5. Informowanie i szkolenie

 • Szkolić pracowników w zakresie obecnych niebezpiecznych substancji chemicznych w ich miejscu pracy, nowych zagrożeń w miarę ich wprowadzania oraz sposobu dostępu do kart charakterystyki.
 • Poinformuj również pracowników o wymaganiach normy, zagrożeniach chemicznych, odpowiednich środkach ochronnych, sposobie wdrażania tych środków oraz o tym, z kim należy się kontaktować w razie wystąpienia problemu.

Krok 6. Przegląd i ponowna ocena

 • Okresowo przeglądaj swój program komunikacji zagrożeń, aby upewnić się, że jest on aktualny i odpowiedni dla Ciebie i Twoich pracowników.
 • Dokonuj odpowiednich zmian w programie w celu uwzględnienia zmienionych warunków w miejscu pracy, takich jak wprowadzenie nowych substancji chemicznych lub nowych zagrożeń.

Wdrażanie i utrzymywanie skutecznego programu informowania o zagrożeniach może często wydawać się przytłaczające – ale nie musi.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia kart charakterystyk, wejdź na karty-charakterystyki.eu

Previous Czy fobie społeczne są coraz poważniejszym problemem?
Next Pielęgnacja oraz ochrona zębów zimą

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Na wyposażenie salonu fryzjerskiego składa się nie tylko profesjonalny sprzęt fryzjerski i kosmetyki, ale także meble. Wybranie odpowiednich mebli może zająć trochę czasu – wybór mebli przeznaczonych do salonów fryzjerskich

Strefa Biznesu 0 Comments

Wydruk kalendarzy

Gdzie bylibyśmy dzisiaj bez kalendarzy? Urodziny, spotkania, ważne daty podatkowe i wiele innych spotkań są zapisywane w kalendarzach jako przypomnienia dla nas. Wyobraź sobie, że mógłbyś osobiście zaprojektować własne kalendarze

Strefa Biznesu 0 Comments

Chemikalia: eksport

4 lipca 2012 roku Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej opublikowały Rozporządzenie NR 649/2010. Dotyczy ono wywozu oraz przywozu niebezpiecznych chemikaliów. Na mocy tego dokumentu na terenie państw członkowskich Unii

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź